Мотоцикли

BMW започна со тестирање на систем за изнајмување на мотоцикли

Станува збор за програма за изнајмување на мотоцикли која ќе биде достапна на сите продажни места на BMW.

Следете нè на:

 

BMW Motorrad разгледува нови начини како да ги привлече возачите. Токму поради оваа причина тие го креираа системот “Rent a Ride”. Самото име открива за што се работи. Станува збор за програма за изнајмување на мотоцикли која ќе биде достапна на сите продажни места на BMW.

Концептот е се уште на почеток и во моментов се фокусира на Германија, Австрија и Франција. Сите дилери кои се застапници на овој бренд имаат голем избор на мотоцикли од кои ќе можете да изберете.

IMGP2949

Доколку се покаже како успешна, тогаш оваа програма ќе биде достапна на сите продажни места на BMW. Германскиот бренд со ова ќе стане најголемата компанија за изнајмување на мотоцикли во светот.

Ова е паметна одлука на BMW Motorrad бидејќи не само што ќе го зголеми профитот туку и ќе привлече нови возачи.

Иако некои од дилерите на BMW веќе нудат ваква опција, “Rent a Ride” програмата ќе ги обедини сите нив под една апликација.

Со оглед на тоа како мобилните апликации го променија начинот на кој функционира сервисот за изнајмување на автомобили, целта на оваа програма е да го направи истото и за мотоциклите. Лесно ќе можете да го одберете и да платите за мотоциклот.

Од компанијата сакаат оваа програма да ја изедначат со нивната веќе постоечка програма за автомобилите, “DriveNow” која им овозможува на возачите за кус период да изнајмат автомобил.

Ова е тренд за кој сигурно ќе слушаме уште многу во иднина, а очекуваме за некоја година да се прошири и во Македонија преку овластениот увозник за БМВ мотоцикли - Динамикс.

Би можело да ве интересира

„Ќе биде подобро за сите, секако тука е и Moto2 серијата, доколку го имаат овој нов стил на возење - Moto2 се доближи еден чекор поблиску до MotoGP  со новиот 765cc Triumph мотор“

„Коментарот кој го даде Алберто Пуиг предизвика реакција кај неговиот поранешен MotoGP возач Дани Педроса“

„Сега откако си замина најлесниот возач во серијата, првиот човек на Ducati Џиџи Дал’Игна смета дека би било фер за сите доколку има минимална тежина“

„Дали возиме или одиме во вселената?“

Се чини дека постојано има некакви најави и новини во однос на иднината на Ducati, особено со неодлучноста на  Volkswagen AG дали сака да ја задржи компанијата или пак планира да ја продаде.

Аргентинската Гран При трка ќе остане на патеката „Termas de Rio Hondo“, која се наоѓа на северот на државата, уште најмалку три години откако беше продолжен договорот со првите луѓе на MotoGP. Ваквата одлука беше соопштена на прес конференцијата која се случи во Буенос Аирес на почетокот на неделата.

Бидете информирани за сите новости директно на вашата е-маил адреса
Реклами

Ви благодариме

За тоа што споделувате содржини и го поддржувате нашиот веб сајт.