Домашни

Снежен викенд на Попова Шапка!

По промоциите во Маврово и Пониква овој викенд CFMOTO караванот ќе биде на Попова Шапка. Искористете го овој викендот (22-23 јануари), да се запознаете со новиот ексклузивен модел на CFMOTO UTV 1000 XL.

CFMoto ponikva

Во организација на CFMOTO Македонија, изминатите неколку дена беа реализирани и ќе се реализираат неколку презентациски промоции во зимските центри во државава. Овој викенд караванот е на Попова Шапка и покрај стандарните квад модели од понудата на CFMOTO, ексклузивно пред јавноста ќе биде презентиран и новиот CFMOTO UTV 1000 XL. 

CFMOTO UTV 1000 XL е наменско возило со капацитет да пренесе 6 патници и товар. Придвижувано е од можниот 963cc V-твин мотор со можност од 71 КС. Има голем товарен капацитет во отворениот заден дел а дополнително има т.н. drive-by-wire електронска гас која овозможува глатко оперирање и мирно возење. Возилото сериски даѓа со 5 инчен TFT екран, LED светла и Bosch електеронски систем за вбризгување на гориво. 

Возилата ќе бидат изложени на платото до планинарскиот објект Конак на скијачките терени на Попова Шапка. 

Би можело да ве интересира

Со воведување на CE 04, електричниот макси скутер, на почетокот на оваа година BMW јасно стави до знаење дека во блиска идиниа може да очекуваме многу повеќе од германците во овој сегмент. 

Почитувани љубители на мотоциклистичката култура,

Со особена чест Ве покануваме да бидете дел од првата манифестација CRUISE CULT – The Art of the motorcycle 2022, која ќе се оддржи во сабота 25.06.2022 год., во период од 12.00 ч. – 17.00 ч. во Парк на Франкофонија - Скопје.

Трките беа далеку од досадни и неинтересни во трите класи, во кои жештината и конфигурација на патеката, прописно ги истоштија натреварувачите.

Кој каде ќе оди во следната сезона на MotoGP, и зошто. 

Иако викендов во Мизано ја видовме првата победа на актуелниот шампион, сепак титулата е далеку од одбранета.

Од оваа недела CFMoto станува достапен на три нови локации во државата. 

Листа на мото настани

Чопер клуб го најави Run to the Sun 2022.

  • 24 Јуни 2022 - 25 Јуни 2022
  • Clubhouse 3313
  • Илинденска 138, Скопје

Ноќни Волци Балкан: Интернационален мото собир.

  • 09 Јули 2022 - 09 Јули 2022

Најава за мото собирот на МК ЏИНКА Радовиш кој ќе се оддржи на 29/30/31 јули 2022 година. Повеќе детали наскоро.

  • 29 Јули 2022 - 31 Јули 2022
  • Клубски дом
  • Планина Плачковица

Дводневен мото фестивал во организација на МК Тиквеш Рајдерс од Кавадарци.

  • 17 Јуни 2022 - 18 Јуни 2022
  • 12 Другари
  • Ваташа, Кавадарци

Благодарност!

Ви благодариме за тоа што споделувате содржини и го поддржувате нашиот веб сајт.