Домашни

Нов вон-сезонски попуст на мотори и опрема во Макпетрол

Есенскиот врнежлив период е одличен момент да разгледате и обновите дел од својата опрема или да размислите сериозно за својот нов мотор. Цените овој период се секогаш поволни. 

Следете нè на:

Есенскиот врнежлив период е одличен момент да разгледате и обновите дел од својата опрема или да размислите сериозно за својот нов мотор. Цените овој период се секогаш поволни. 

650 

Макпетрол објави голем попуст на целата своја програма, вклучувајќи ги моторите, мото опремата и кацигите.

Во нивниот салон има периодов се достапни и со супер поволни цени Honda моделите: CB 650 R, CRF 300 L и CB 500 X. На попуст се и кацигите од програмата на Нолан, но и опремата од A-Pro и Spyke. 

Намалувањето на цените ќе биде достапно до крајот на залихата на производите кои се во ограничен број, посетете го салонот на Хонда лоциран на Бул. Илинденска каде можете да ги погледнете сите производи.

Салонот на Хонда се наоѓа на бул. Илинденска, телефон за контакт: 02/ 30 90 707 или нивната веб страна: http://honda-makpetrol.mk/motorcycles/

Би можело да ве интересира

Како што најави пред некоја недела, Honda го претстави својот нов турер на база на Africa Twic - NT1100

Асоцијацијата Железен задник или оригинално именувана Iron Butt Association е организација посветена на безбедни и долги патувања со мотор. Глобално има повеќе од 75.000 членови, а оваа есен, го доби и првиот член од Македонија.

Минатата недела, според најавата, во јавност се појави втората епизода од серијалот на Ducati новитети најавен пред еден месец. Овој пат во епизодата Mark your roots претставени беа два нови модели Ducati Scrambler 1100 Tribute PRO и Ducati Scrambler Urban Motard. 

Мото клубот GUARDIAN ANGELS MC на 16-ти октомври ќе го прослави својот 13-ти роденден, а воедно ќе биде организирана и 11-та крводарителна акција.

Да, добро прочита Kawasaki официјлано најави хибриден мотор кој, се разбира, комбинира електрична енергија и стандарден мотор со внатрешно согорување. 

MotoGP на Instagram ги повика фановите да ги испратат своите видео снимки како го поздравуваат докотор. 

Реклами

Листа на мото настани

Благодарност!

Ви благодариме за тоа што споделувате содржини и го поддржувате нашиот веб сајт.