Домашни

11-та крводарителна акција и 13-ти роденден на GUARDIAN ANGELS MC

Мото клубот GUARDIAN ANGELS MC на 16-ти октомври ќе го прослави својот 13-ти роденден, а воедно ќе биде организирана и 11-та крводарителна акција.

Следете нè на:

Мото клубот GUARDIAN ANGELS MC на 16-ти октомври ќе го прослави својот 13-ти роденден, а воедно ќе биде организирана и 11-та крводарителна акција.

Традиционално како и во изминатите 10 години мото клубот GUARDIAN ANGELS MC во соработка со „Даре Џамбаз“ организира моторџиска крводарителна акција.

244598491 10165745462275343 8979970089558097413 n

Акцијата ќе започне во 9 часот наутро, поканети се сите моторџии но и нивните пријатели кои сакаат да даруваат крв и со тоа да спасат нечиј живот. 

Како што се вели во соопштението од клубот:

Ве очекуваме во сабота 16/10/2021 во просториите на дневниот центар Даре Џамбаз. Дури и да ме можете да дарувате, дојдете на добра дружба.

Вечерта пак во нивните клубски простории ќе биде прославен 13-от роденден на клубот.

Би можело да ве интересира

Денес на патеката Забел, Ст. Нагоричане се одржа третата и последна за оваа година трка во ендуро натпреварувањата. 

ОК Холивуд знае да не “отруе” со кованици создадени од имињата на познатите парови, но ја сфаќате аналогијата, нели? 

Можно ли е да се подобри моторот кој е ионака еден од најдобрите во среднотешката Adventure класа?

Откако кренаа голема галама по социјалните медиуми пред некоја недела, минатата недела потврдија дека не било се залудно. CFMoto го прикажаа во живо на саемот во Милано нивниот нов концепт SR-C21

Дали MotoGP е навистина најпосакуваниот мото шампионат меѓу возачите? 

MV Agusta преку проектот Lucky Explorer влегува во популарната Adventure категорија!

Реклами

Листа на мото настани

Благодарност!

Ви благодариме за тоа што споделувате содржини и го поддржувате нашиот веб сајт.