Домашни

Најава: АТВ и Мото ден - Сопиште

Во организација на О.К.Класик и Општина Сопиште на 14.12.2019год организираат манифестација од спортско рекреативен карактер АТВ И МОТО ДЕН СОПИШТЕ.

Следете нè на:

 

Во организација на О.К.Класик и Општина Сопиште на 14.12.2019год организираат манифестација од спортско рекреативен карактер АТВ И МОТО ДЕН СОПИШТЕ.

Манифестацијата е од еднодневен карактер со рута на движење од Општина Сопиште до Црква Св.Никола во должина од 9 км со две временски етапи, и од Црква Св.Никола до Општина Сопиште во должина од 10 км со две временски етапи и една кнап етепа.

6c9dd352b01dabd5530e10af4b8a0cf7

Рутата на движење е по патна книга која е изработена од организаторот.
Во манифестацијата може да учествуват сопственици на атв и крос, ендуро мотори кои имат соодветна важечка документација.
Стартот на манифестацијата е пред Општина Сопиште каде е и целта.

viber image 2019 12 08 09 23 19a

ПРОГРАМА НА МАНИФЕСТАЦИЈАТА

14.12.2019
11:00ч Свечено отворање
11:30ч Старт на манифестацијата
15:30ч Свечено прогласување
16:00ч Организирана забава за учесниците

Воедно, организаторот на 15-ти декември најавува и промоција на брендот CF Moto на Попова Шапка пред хотелот „Scardus“.

За сите дополнителни информации

Лица за контакт:
Александар Димушевски тел 070 977 572
Златко Пешич тел 070 523 532

viber image 2019 12 08 09 23 19

motul makeodnija

Би можело да ве интересира

Како што беше очекувано, трката од МотоГП шампионатот во Херез официјално е одложена.

Регулаторната Комисија за Енергетика тукушто ги објави новите цени на горивата – кои од вечерва се намалуваат за, 3.00, 4.50, односно 5.00 денари!

Honda Rebel крузерите добија подобрувања за сезоната 2020.

Шпекулациите дека наместо предвидениот термин од 31-ви мај до 10-ти јуни трката ќе биде преместена за крајот на август се покажаа како неточни, Isle of Man TT 2020 е откажана.

Регулаторната Комисија за Енергетика значително ги намали малопродажните цени на горивата.

Заради Корона вирусот МотоГП класата никако да започне, по првичното откажување на трката во Катар следуваше и одложување на Тајланд, потоа и Америка, а денеска беше одложена и трката во Аргентина.

Реклами

Листа на мото настани

  • 12 Јуни 2020 - 14 Јуни 2020
  • 12 Другари
  • Ваташа, Кавадарци

  • 12 Јуни 2020 - 13 Јуни 2020
  • Нов Парк
  • Свети Николе

  • 19 Јуни 2020 - 21 Јуни 2020
  • Club house
  • Скопје, Водно

Благодарност!

Ви благодариме за тоа што споделувате содржини и го поддржувате нашиот веб сајт.