Домашни

Најава: АТВ и Мото ден - Сопиште

Во организација на О.К.Класик и Општина Сопиште на 14.12.2019год организираат манифестација од спортско рекреативен карактер АТВ И МОТО ДЕН СОПИШТЕ.

Следете нè на:

 

Во организација на О.К.Класик и Општина Сопиште на 14.12.2019год организираат манифестација од спортско рекреативен карактер АТВ И МОТО ДЕН СОПИШТЕ.

Манифестацијата е од еднодневен карактер со рута на движење од Општина Сопиште до Црква Св.Никола во должина од 9 км со две временски етапи, и од Црква Св.Никола до Општина Сопиште во должина од 10 км со две временски етапи и една кнап етепа.

6c9dd352b01dabd5530e10af4b8a0cf7

Рутата на движење е по патна книга која е изработена од организаторот.
Во манифестацијата може да учествуват сопственици на атв и крос, ендуро мотори кои имат соодветна важечка документација.
Стартот на манифестацијата е пред Општина Сопиште каде е и целта.

viber image 2019 12 08 09 23 19a

ПРОГРАМА НА МАНИФЕСТАЦИЈАТА

14.12.2019
11:00ч Свечено отворање
11:30ч Старт на манифестацијата
15:30ч Свечено прогласување
16:00ч Организирана забава за учесниците

Воедно, организаторот на 15-ти декември најавува и промоција на брендот CF Moto на Попова Шапка пред хотелот „Scardus“.

За сите дополнителни информации

Лица за контакт:
Александар Димушевски тел 070 977 572
Златко Пешич тел 070 523 532

viber image 2019 12 08 09 23 19

motul makeodnija

Би можело да ве интересира

Откако се појави скица од новиот дизајн, јасно можеме да видиме како би изгледал новиот мотоцикл.

Андреа Довициозо одби да потврди дали ќе остане во Ducati и по завршувањето на сезоната 2020 откако се појавија гласини дека во текот на зимската пауза, тимот имал разговори со неколку возачи.

Нашиот стандарден Africa Twin е одличен избор за сериозните оф роуд ентузијасти.

„Ако продолжиме да работиме напорно исто како и во изминативе 16 месеци, ќе имаме добра сезона“ - Џек Милер.

HRC тимот денеска објави дека Маркез ставил потпис на нов договор со кој шпанскиот возач останува во тимот до 2024 година.

Тимот на КТМ го претстави новиот мотор со кој ќе се натпреварува во МотоГП шампионатот.

Реклами

Листа на мото настани

 • 22 Февруари 2020 - 22 Февруари 2020
 • Clubhouse 3313
 • Илинденска 138, Скопје

 • 14 Март 2020 - 14 Март 2020
 • Beertija Pub
 • Frederik Shopen 4, 1000 Skopje

 • 28 Март 2020 - 28 Март 2020
 • Bad Boys Bar
 • Кочани

 • 19 Јуни 2020 - 21 Јуни 2020
 • Club house
 • Скопје, Водно

Благодарност!

Ви благодариме за тоа што споделувате содржини и го поддржувате нашиот веб сајт.