Домашни

МФМ го објави календарот за мото трки за 2020

Мотоциклистичката федерација на Македонија го објави календарот на трки за 2020 година.

Следете нè на:

 

Мотоциклистичката федерација на Македонија го објави календарот на трки за 2020 година.

Според планот трки ќе се возат во шампионатите од брзински мотоциклизам, ендуро и мотокрос.

Она што е интересно е дека по подолга пауза планирани се трки со скутери, а новина се и трките од БМУ Мото класик шампионатот кои се предвидени да се возат на патеката во Кичево.

Кај ендуро шампионатот во календарот се ставени 4 трки исто како и во календарот за мотокрос. 

kalendar trki 2020

motul makeodnija

Би можело да ве интересира

Откако се појави скица од новиот дизајн, јасно можеме да видиме како би изгледал новиот мотоцикл.

Андреа Довициозо одби да потврди дали ќе остане во Ducati и по завршувањето на сезоната 2020 откако се појавија гласини дека во текот на зимската пауза, тимот имал разговори со неколку возачи.

Нашиот стандарден Africa Twin е одличен избор за сериозните оф роуд ентузијасти.

„Ако продолжиме да работиме напорно исто како и во изминативе 16 месеци, ќе имаме добра сезона“ - Џек Милер.

HRC тимот денеска објави дека Маркез ставил потпис на нов договор со кој шпанскиот возач останува во тимот до 2024 година.

Тимот на КТМ го претстави новиот мотор со кој ќе се натпреварува во МотоГП шампионатот.

Реклами

Листа на мото настани

 • 22 Февруари 2020 - 22 Февруари 2020
 • Clubhouse 3313
 • Илинденска 138, Скопје

 • 14 Март 2020 - 14 Март 2020
 • Beertija Pub
 • Frederik Shopen 4, 1000 Skopje

 • 28 Март 2020 - 28 Март 2020
 • Bad Boys Bar
 • Кочани

 • 19 Јуни 2020 - 21 Јуни 2020
 • Club house
 • Скопје, Водно

Благодарност!

Ви благодариме за тоа што споделувате содржини и го поддржувате нашиот веб сајт.