Домашни настани

Најава: Прва трка од Мото крос шампионатот на Македонија

На 4-ти април (недела) на патеката Орман ќе се одржи првата трка од мото крос шампионатот на Македонија.

Следете нè на:

На 4-ти април (недела) на патеката Орман ќе се одржи првата трка од мото крос шампионатот на Македонија.

Првата трка од мото крос шампионатот на Македонија е закажана за следниот викенд (4-ти април) на патеката Орман крај Скопје.

Мото клубот Мотори во соработка со мото клубот Вардар од Скопје организира трки во класите МХ1, МХ2, МХ3 и МХ85.

motokros orman 1

Трката ќе се одржи на патеката Орман која е со должина од 1750 метри и минимална ширина од 5 метри, а стартот изнесува 55 метри. Се работи за добро позната патека на која во изминатата година и беше извршена санација и подобрувања кои и беа потребни. Патеката има висинска разлика од 10 метри и претставува предизвик за многу возачи. 

Според програмата се работи за еднодневен настан кој започнува во 09.30 часот со техничкиот преглед и верификација, а треба да заврши во 16.10 со прогласувањето на победниците. Првата трка на програмата е во 12 часот.

За жал заради мерките за заштита од Ковид 19 трката ќе се одржи без присуство на публика.

За слики од минатогодишната трка кликнете овде.

poseben 1

poseben 2

poseben 3

Би можело да ве интересира

За сите кои не се подготвени да се откажат од спорскиот дух на својот мотор, ама сепак се подготвени да истераат некоја сериозна тура сега постои уште една понуда. Suzuki го претстави новиот GSX-S1000GT кој е базиран на освежениот GSX-S1000. 

Не гледаме секој ден радикално нови концепти на дизјн на мотори, а уште поретко гледаме концепти кои се вистински а не само некоја компјутерска визија. White Motorcycle Concepts стои на втората страна и ова лето храбо претстави комплетно нов концепт кој ги остави сите без здив.

Бонд, Џејмс Бонд. 900, Тајгер 900, Триумф Тајгер 900. Најголемиот британски производител на мотори ја слави својата континуирана соработка со оваа филмска франшиза со новата верзија наречена Triumph Tiger 900 Bond Edition

Врвна технологија и најдобри перформанси во бројки е она што ја зголемува продажбата на супер спортските мотоцики. Но, да бидеме реални, мотор се купува и со срце, еднакво колку што се купува на база на бројки. А тоа понекогаш може да значи и само да ти легне бојата на моторт и да знаеш дека едноставно мора да го имаш.

Франко Морбидели потврди дека постигнале договор со фабричкиот тим на Јамаха за до крајот на 2023 година. 

Убави инфорамции доаѓаат од CFMOTO Македонија. На 25.09, сабота, со почеток во 09.00ч. во Скопје тие организираат тест возење на сите модели кои се достапни во продажниот салон.
Реклами

Листа на мото настани

  • 25 Септември 2021 - 25 Септември 2021
  • Спортски аеродром Аџитепе

Благодарност!

Ви благодариме за тоа што споделувате содржини и го поддржувате нашиот веб сајт.