Вести од светот

Џек Милер го тестираше WorldSBK Ducati Panigale V4R

Џек Милер во Шпанија го испроба доминантниот Ducati Panigale V4 R.

Следете нè на:

 

MotoGP возачот Џек Милер го замени неговиот Ducati GP19 за мотоциклот со кој настапува неговиот колега од WorldSBK серијата, Ducati Panigale V4 R, за време на слободниот тренинг во Шпанија.

Австралиецот, кој во моментов ја вози својата втора сезона во Pramac Racing, присуствуваше на отворениот тест ден на патеката во Каталуња каде што покрај него беа и уште неколку други возачи од Moto2 и Moto3 сериите.

Jack Miller Spain txt 23 05

Милер имаше можност да ја испроба машината која е на добар пат да му ја донесе на Ducati првата титула во Супербајк шампионатот по 2011 година. Управуван од страна на Алваро Баутиста, тимот на 14 трки досега победи единаесет пати.

По завршувањето, немаше официјални времиња ниту пак коментари.

Милер, кој е дел од MotoGP уште од 2015 година, во моментов е на шестото место во генералниот пласман. Во досегашниот дел од сезоната тој три пати се најде меѓу најдобрите пет возачи по завршувањето на трките.

motul makeodnija

Би можело да ве интересира

Џонатан Реа ја намали предноста на Алваро Баутиста на само 16 поени откако стигна до втората победа на трката во Мисано.

КТМ го надмина Harley Davidson во продажба на мотоцикли на глобално ниво. Австриската фирма сега се искачи на врвот и стана компанија која е најдобра во продажба на мотоцикли а која не доаѓа од Азија.

Овие фотографии ни покажуваат дека Yamaha планира да направи промени на нивниот ултра популарен модел MT-07.

Снимен во Северо – Западниот дел од државата, конечно имаме прилика да го видиме новиот Ducati Streetfighter V4 во неговата природна средина.

За само 18 месеци имаме нова поправка на патеката во Силверстоун.

Понекогаш треба да побараш нешто од универзумот за тој да ти ја исполни желбата.

Бидете информирани за сите новости директно на вашата е-маил адреса
Реклами

Листа на мото настани

 • 28 Јуни 2019 - 29 Јуни 2019
 • Gradski Bazen Kumanovo
 • bul.Oktomvriska Revolucija, 1300 Kumanovo

 • 28 Јуни 2019 - 29 Јуни 2019
 • Clubhouse 3313
 • Илинденска 138, Скопје

 • 26 Јули 2019 - 28 Јули 2019
 • Клубски дом
 • Планина Плачковица

 • 10 Август 2019 - 10 Август 2019
 • Сè уште непознато
 • Битола

 • 24 Август 2019 - 24 Август 2019
 • Сè уште непознато
 • Прилеп

Благодарност!

Ви благодариме за тоа што споделувате содржини и го поддржувате нашиот веб сајт.