Опрема

Јакната на Dainese ги прави воздушните перничиња достапни за сите

Веќе подолго време зборуваме за предностите кои ги имаат јакните опремени со воздушни перничиња.

Следете нè на:

 

Веќе подолго време зборуваме за предностите кои ги имаат јакните опремени со воздушни перничиња.

Веќе подолго време зборуваме за предностите кои ги имаат јакните опремени со воздушни перничиња. Во оваа прилика би сакал да ја повторам мојата омилена реченица, вашата кожна јакна која ја носите додека возите мотоцикл сега е застарена, освен доколку нема воздушни перничиња. За среќа тука е Dainese кој повторно ќе го врати животот во вашата стара јанка. Италијанскиот бренд само што дебитираше со својот „Dainese Smart Jacket“ систем.

Не дозволувајте да ве залаже изгледот, тука не станува збор за нова јакна туку за елект. Или да бидеме попрецизни, елек кој има воздушни перничиња. Но што е тоа што го прави „Dainese Smart Jacket“ толку посебен? Фактот дека овој елек можете да го носите под или врз вашата јакна.

Dainese Smart Jacket airbag 07 txt 1 26 06

Ова ви овозможува не само да бидете дополнително заштитени благодарение на технологијата на Dainese туку и да продолжите да ја носите вашата омилена јакна за возење.

Елекот е достапен во шест големини. Од компанијата велат дека батеријата која ја има во елекот трае до 26 часа а исто така има и уникатен систем за вентилација.

Елекот е водоотпорен и нема да дојде до никакви компликации доколку го возите на дожд.

Тој ќе биде достапен од почетокот на јули. Цената на Dainese Smart Jacket во САД ќе изнесува 699 долари додека пак во Европа ќе чини 500 евра.

motul makeodnija

Би можело да ве интересира

Damon престави две нови верзии на нивниот Hypersport модел. Машините имаат послаби перформанси но и нивната цена е помала.

Ducati престави лимитирана верзија на Diavel 1260 во чест на сестринската компанија, Lamborghini.

Преставена патеката по која ќе се вози релито Дакар 2021. Познатата трка повторно ќе се оддржува во Саудиска Арабија.

Honda повторно влезе во „big-bore“ крузер класата во 2021 со целосно новиот Rebel 1100, верзија на популарниот Rebel 500 која има поголем капацитет.

Данило Петручи вели дека бил многу тажен кога пред стартот на сезоната му било кажано дека нема да му биде продолжен договорот. Но сега, откако потпиша со КТМ, тимот кој изминатава сезона постигна три победи и осум пати се искачи на подиумот, Петручи вели дека е среќен поради таквата одлука на Ducati.

Kawasaki направи значајни промени кај познатиот ZX-10R за сезоната 2021.

Реклами

Листа на мото настани

Благодарност!

Ви благодариме за тоа што споделувате содржини и го поддржувате нашиот веб сајт.