Опрема

Јакната на Dainese ги прави воздушните перничиња достапни за сите

Веќе подолго време зборуваме за предностите кои ги имаат јакните опремени со воздушни перничиња.

Следете нè на:

Веќе подолго време зборуваме за предностите кои ги имаат јакните опремени со воздушни перничиња.

Веќе подолго време зборуваме за предностите кои ги имаат јакните опремени со воздушни перничиња. Во оваа прилика би сакал да ја повторам мојата омилена реченица, вашата кожна јакна која ја носите додека возите мотоцикл сега е застарена, освен доколку нема воздушни перничиња. За среќа тука е Dainese кој повторно ќе го врати животот во вашата стара јанка. Италијанскиот бренд само што дебитираше со својот „Dainese Smart Jacket“ систем.

Не дозволувајте да ве залаже изгледот, тука не станува збор за нова јакна туку за елект. Или да бидеме попрецизни, елек кој има воздушни перничиња. Но што е тоа што го прави „Dainese Smart Jacket“ толку посебен? Фактот дека овој елек можете да го носите под или врз вашата јакна.

Dainese Smart Jacket airbag 07 txt 1 26 06

Ова ви овозможува не само да бидете дополнително заштитени благодарение на технологијата на Dainese туку и да продолжите да ја носите вашата омилена јакна за возење.

Елекот е достапен во шест големини. Од компанијата велат дека батеријата која ја има во елекот трае до 26 часа а исто така има и уникатен систем за вентилација.

Елекот е водоотпорен и нема да дојде до никакви компликации доколку го возите на дожд.

Тој ќе биде достапен од почетокот на јули. Цената на Dainese Smart Jacket во САД ќе изнесува 699 долари додека пак во Европа ќе чини 500 евра.

Би можело да ве интересира

Како што најави пред некоја недела, Honda го претстави својот нов турер на база на Africa Twic - NT1100

Асоцијацијата Железен задник или оригинално именувана Iron Butt Association е организација посветена на безбедни и долги патувања со мотор. Глобално има повеќе од 75.000 членови, а оваа есен, го доби и првиот член од Македонија.

Минатата недела, според најавата, во јавност се појави втората епизода од серијалот на Ducati новитети најавен пред еден месец. Овој пат во епизодата Mark your roots претставени беа два нови модели Ducati Scrambler 1100 Tribute PRO и Ducati Scrambler Urban Motard. 

Мото клубот GUARDIAN ANGELS MC на 16-ти октомври ќе го прослави својот 13-ти роденден, а воедно ќе биде организирана и 11-та крводарителна акција.

Да, добро прочита Kawasaki официјлано најави хибриден мотор кој, се разбира, комбинира електрична енергија и стандарден мотор со внатрешно согорување. 

MotoGP на Instagram ги повика фановите да ги испратат своите видео снимки како го поздравуваат докотор. 

Реклами

Листа на мото настани

Благодарност!

Ви благодариме за тоа што споделувате содржини и го поддржувате нашиот веб сајт.