Мотоцикли

Ducati го престави новиот Scrambler Nightshift кој е во согласност со Euro5

Ducati направија одредени промени кај Scrambler линијата за сезоната 2021.

Следете нè на:

 

Ducati направија одредени промени кај Scrambler линијата за сезоната 2021.

Ducati направија одредени промени кај Scrambler линијата за сезоната 2021. Сега имаме поголем избор на бои кај 800 Icon и Desert Sled а плус имаме и нова верзија наречена Nightshift.

Nightshift има црно-сива боја, рамно седиште како и café racer ретровизори кои го потенцираат неговиот урбан изглед. Регистарската таблица позади е сместена на задната вилушка бидејќи кај овој модел, отстранет е штитникот за кал. Од Ducati велат дека тоа е направено за да се добие поагресивен изглед.

2021 Ducati Desert Sled 02

Desert Sled моделот, кој е инспириран од релито Дакар, има сини обележја во чест на ендуро мотоциклите од осумдесетите години на минатиот век. Црвена и бела боја има на резервоарот и на предниот штитник за кал. Целокупниот изглед е заокружен со тркалата кои имаат златна боја.

На долниот дел на линијата на мотоцикли, моделот Icon сега е достапен во препознатливата црвена боја на Ducati.

Сите модели кои се дел од Ducati Scrambler фамилијата сега се во согласност со Euro 5 стандардот. Препорачаната цена од производителот за верзијата Nightshift изнесува  10.700 евра.

motul makeodnija

Би можело да ве интересира

Damon престави две нови верзии на нивниот Hypersport модел. Машините имаат послаби перформанси но и нивната цена е помала.

Ducati престави лимитирана верзија на Diavel 1260 во чест на сестринската компанија, Lamborghini.

Преставена патеката по која ќе се вози релито Дакар 2021. Познатата трка повторно ќе се оддржува во Саудиска Арабија.

Honda повторно влезе во „big-bore“ крузер класата во 2021 со целосно новиот Rebel 1100, верзија на популарниот Rebel 500 која има поголем капацитет.

Данило Петручи вели дека бил многу тажен кога пред стартот на сезоната му било кажано дека нема да му биде продолжен договорот. Но сега, откако потпиша со КТМ, тимот кој изминатава сезона постигна три победи и осум пати се искачи на подиумот, Петручи вели дека е среќен поради таквата одлука на Ducati.

Kawasaki направи значајни промени кај познатиот ZX-10R за сезоната 2021.

Реклами

Листа на мото настани

Благодарност!

Ви благодариме за тоа што споделувате содржини и го поддржувате нашиот веб сајт.