Мотоцикли

2020 Suzuki Katana во САД ќе се продава по цена од 13499 долари

Конечно ја знаеме цената која жителите на Америка ќе треба да ја платат за 2020 Suzuki Katana.

Следете нè на:

 

Конечно ја знаеме цената која жителите на Америка ќе треба да ја платат за 2020 Suzuki Katana.

Конечно ја знаеме цената која жителите на Америка ќе треба да ја платат за 2020 Suzuki Katana. Одговорот е 13499 долари. Очекувавме моделот да има помала цена во однос на неговите конкуренти, особено ако се знае дека мотоциклот преставува само променета верзија на Suzuki GSX-S1000F кој се продава по цена од 11299 долари.

Новата каросерија сигурно ја зголемува неговата цена за 2000 долари. 2020 Suzuki Katana е најскапиот мотоцикл на компанијата во оваа категорија. Но, новиот модел на Хамамацу брендот не е ништо подобар од неговите ривали, барем доколку судиме според спецификациите.

2020 Suzuki Katana USA 02 copy copy

Yamaha MT-10 се уште е лидер во сегментот а „crossplane inline-four“ машината не импресионираше кога ја тестиравме неодамна.

Секако, конечната одлука ќе ја дадеме откако ќе имаме можност да го испробаме 2020 Suzuki Katana, бидејќи знаеме дека компанијата вложи голем труд за да ја подобри GSX-S1000 платформата. Исто така неможе да се занемари нео-ретро стилот на новата Katana.

Искрено се надеваме дека ќе се остварат гласините за нова Katana која ќе има подобри спецификации а очекуваме да има и помала цена.

Споредба на спецификациите

 

Suzuki Katana

Honda CB1000R

Kawasaki Ninja 1000

Yamaha MT-10

Horsepower

147 hp

143 hp

140 hp

158 hp

Torque

80 lbs•ft

77 lbs•ft

82 lbs•ft

82 lbs•ft

Weight

474 lbs (wet)

467 lbs (wet)

516 lbs (wet)

463 lbs (wet)

Engine

999cc / Inline-Four

998cc / Inline-Four

1,043cc / Inline-Four

998cc / Inline-Four

Price

$13,499

$12,999

$12,199

$12,999

motul makeodnija

Би можело да ве интересира

Кон крајот на годината Ducati ќе пушти во продажба целосно нова верзија на Multistrada.

Марк Маркез успеа во последниот круг да го победи Фабио Куартараро на трката која се возеше во Мисано и ја зголеми предноста на табелата на 93 поени.

Марк Маркез вели дека и покрај фрустрациите кои ги имаше на последните две трки, не се потребни драстични промени со оглед на тоа дека има удобна предност во генералниот пласман.

Андреа Довициозо вели дека сеќавањата му се вратиле набрзо по тешкиот пад на Британската Гран При трка но дека сепак морале да му кажат што го предизвика инцидентот.

Викендов се вози 13-та рунда од МотоГП шампионатот, домаќин ќе биде патеката „Мизано Адриатико“ во Сан Марино.

Победникот на трката во Силверстоун, Алекс Ринс, вели дека е мотивиран и подготвен за борба за првата позиција на трката која се вози овој викенд.  Откако се опорави од повредата на патеката се враќа Јоан Мир.

Бидете информирани за сите новости директно на вашата е-маил адреса
Реклами

Листа на мото настани

Благодарност!

Ви благодариме за тоа што споделувате содржини и го поддржувате нашиот веб сајт.