Домашни

Моделите на CFMoto достапни и во Тетово, Струмица и Охрид

Од оваа недела CFMoto станува достапен на три нови локации во државата. 

CFMoto Македонија неколку години локално успешно ја гради приказната за најпрепоазнатливот бренд кој доаѓа од Кина. Партнерот на KTM интензивно работи на збогатување на својта понуда во двата сегменти, возила на 2 и 4 тркала, а паралелно, глобално го развива брендот како еден од најпродаваните во Powersport индустријата. 

Од оваа недела и официјално, покрај продажниот салон на CFMOTO на улица ,,Пролет 4А “ – Скопје, нивните модели ќе бидат достапни и збогатени во понудите на уште тројца  дилери во Македонија и тоа во Охрид, Тетово и Струмица. Со нивна помош брендот ќе ја зацврстува врската со самите купувачи, а воедно ќе им овозможи и подобро искуство, поблиску до нив и нивните желби и потреби.

cfmoto partneri 2

- Благодарение на овој пристап и кон нашите купувачи и кон нашите соработници, слободно можеме да кажеме дека CFMOTO цврсто граби кон стекнување на својата висока позиција на нашиот пазар, како што е тоа во моментов на голем број светски пазари вклучувајќи ги и Америка и Канда. - истакна Александар Димушевски за мотори.ком.мк по повод новиот развој на продажната мрежа. 

Во Охрид CFMoto ќе може да се најде во салонот на Ivo Mag Trade на ул. Железничка бр.92. Во Тетово застапник е Moto Lushi со салон во с. Добриште, Општина Теарце, а во Струмица моделите и секако сервис ќе биде дсотапен во Motor Trade на ул. Климент Охридски“ бр. 77 во близина на ,,Арена Фитнес“. 

Повеќе детали за овластените продажни салони и сервси може да се најдата на официјалната страница cfmoto.mk

Би можело да ве интересира

Со воведување на CE 04, електричниот макси скутер, на почетокот на оваа година BMW јасно стави до знаење дека во блиска идиниа може да очекуваме многу повеќе од германците во овој сегмент. 

Почитувани љубители на мотоциклистичката култура,

Со особена чест Ве покануваме да бидете дел од првата манифестација CRUISE CULT – The Art of the motorcycle 2022, која ќе се оддржи во сабота 25.06.2022 год., во период од 12.00 ч. – 17.00 ч. во Парк на Франкофонија - Скопје.

Трките беа далеку од досадни и неинтересни во трите класи, во кои жештината и конфигурација на патеката, прописно ги истоштија натреварувачите.

Кој каде ќе оди во следната сезона на MotoGP, и зошто. 

Иако викендов во Мизано ја видовме првата победа на актуелниот шампион, сепак титулата е далеку од одбранета.

Од оваа недела CFMoto станува достапен на три нови локации во државата. 

Листа на мото настани

Чопер клуб го најави Run to the Sun 2022.

  • 24 Јуни 2022 - 25 Јуни 2022
  • Clubhouse 3313
  • Илинденска 138, Скопје

Ноќни Волци Балкан: Интернационален мото собир.

  • 09 Јули 2022 - 09 Јули 2022

Најава за мото собирот на МК ЏИНКА Радовиш кој ќе се оддржи на 29/30/31 јули 2022 година. Повеќе детали наскоро.

  • 29 Јули 2022 - 31 Јули 2022
  • Клубски дом
  • Планина Плачковица

Дводневен мото фестивал во организација на МК Тиквеш Рајдерс од Кавадарци.

  • 17 Јуни 2022 - 18 Јуни 2022
  • 12 Другари
  • Ваташа, Кавадарци

Благодарност!

Ви благодариме за тоа што споделувате содржини и го поддржувате нашиот веб сајт.