Априлија потпомогната од новиот сопственик (Пјаџо н.з.) ја проширува палетата на модели, пa најновиот SL750 Shiver доаѓа во нејкед верзија и е одличен градски модел со 750цц. Со својот V-twin мотор Shiver ветува 95 коњски сили при 9000 вртежи во минута, што гарантира задоволувачко забрзување на моторот при излез од кривините...
Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to Twitter
Бидете информирани за сите новости директно на вашата е-маил адреса
Реклами