23
Пон, Јан
5 нови содржини

Италијанската компанија оствари соработка со Diesel, за да создадат лимитирана верзија на Diavel кој сигурно ќе им се допадне на сите љубители на Mad Max или на Bioshock.

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to Twitter

Се наближува првиот хипстерски состанок на годината и сигурно се прашувате како да се издвоите од сите тие луѓе кои имаат иста брада и чудни пантолони? Пристигнете на состанокот возејќи 1911 Harley-Davidson модел 7 или пак поексклузивниот 1914 Sears Deluxe.

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to Twitter

Неколку недели откако беше објавено промотивното видео, Triumph ни ја претстави Street Triple линијата која ни доаѓа со поголема моќност, број на вртежи, технологија и перформанси.

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to Twitter

Почитувани моторџии и моторџики, тимот на motori.com.mk Ви посакува среќна Нова 2017 година!

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to Twitter

Во духот на новогодишните празници, мото клубот Мотори од Скопје и нивните пријатели ќе се потрудат барем на момент да им ја вратат насмевката на децата и младите од домот „Димитар Влахов“ во Скопје.

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to Twitter

Мото клубот Мечки од Куманово по деветти пат ќе ја организираат хуманата акција „Дедо Мраз на мотор“, на 23-ти декември 2016 со почеток од 11:30 часот.

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to Twitter
Реклами
Grid List

Мотул и Христијан Бузалковски ја продолжуваат соработката и во 2017 година.

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to Twitter

Во организација на МК Ноќни Волци, а со поддршка од Мотоциклистичката федерација на Македонија на патеката Милци крај Гевгелија, викендов се одржа последната трка од отворениот Шампионат на Македонија во мотокрос.

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to Twitter

ФИМ и Дорна денеска го потврдија календарот на МотоГП трки за 2017 година.

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to Twitter

Ники Хејдн призна дека е загрижен поради новото одлагање на Fireblade и смета дека тој премногу доцна ќе им биде достапен.

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to Twitter

Мото огласи

Suzuki GSX-R 600 K8Suzuki GSX-R 600 K8
Се продава6.500 EUR
Se prodava Yamaha R1Se prodava Yamaha R1
Се продава8.800 EUR

Колку ти троши моторот?

Каков бензин користиш?
95     98 (100)

Ставаш бензин за
ден.

Со нив поминуваш
км.

0

Л./100км

Цена на бензинот:

95 = 55ден.
98 = 57ден.

Ново на форумот