SWF file not found. Please check the path.

Препорачуваме

 • Дали брзинец од 600цц е вистински избор за прв мотор? +

  Основно практично правило за почетнички мотор е: два или помалку цилиндри и Повеќе
 • Дали ќе се потите или ќе крварите? +

  Беше преку 35 степени надвор тој ден, па еден мој пријател одлучи Повеќе
 • 1

Активности

 • VIKTOR одговори на темата 'mislejne za noviot yamaha mt 07' во форумот.
  mendee wrote:
  pa ne mi e za na otvoreno...

  Read More...
  3 дена

SWF file not found. Please check the path.

Хонда салон за мотори (Макпетрол) | Ул. Народен Фронт бр.23 спроти ТЦ. Беверли Хилс | Тел. 02/3296-106
 • Актуелно
 • MotoGP
 • WSBK
 • Домашни
 • Мотоспорт
 • Новости
 • Нормално
 • По наслов
 • Датум
вчитај повеќе /
kocka soveti

Корисни текстови

Содржини кои се задолжително четиво за секој моторџија

Прочитај повеќе
kocka-forum 01

Теми и мислења

Биди дел од он-лајн заедницата

Продолжи

pss-motori

kocka motoklubovi

Мото клубови

Повеќе..
kocka intervjua

Наши интервјуа

Повеќе..
kocka mk motosport

МК Мотоспорт

Повеќе..

Цени на мотори

Календар на настани

Мото огласи

Ducati 848 *** ITNO ***

ITNO se prodava Ducati 848, 2008 god. 12000 km. Motorot e...

SWF file not found. Please check the path.

Калкулатор за бензин

1.

Каков бензин користиш?
95     98 (100)

2.

Ставаш бензин за ден.

3.

Со нив поминуваш км.


Твојот мотор троши л/100км.