27
Чет, Апр
Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to Twitter
Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to Twitter
Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to Twitter

Со спектакуларната победа во Мексико Сити минатата сезона, бестрашниот Французин Томас Паже полета на патот кон освојување на шампионската титула во светското првенство на Red Bull X-Fighters.

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to Twitter
Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to Twitter

Најтрофејниот македонските мотокрос натпреварувач, Гоце Томовски викендов пред себе ќе го има најголемиот предизвик во досегашната богата и успешна кариера.

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to Twitter
Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to Twitter
Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to Twitter

Милсапс, кој беше убедливо најдобар на првата трка која се одржа во Анахајм, Калифорнија минатата недела, со својот RM-Z450 мотор заврши како трет, но останува лидер во генералниот пласман со 45 бода.

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to Twitter

603154 574088469283361 238051552 nЏастин Барсија: Продолжува со успесите и во новата класа

Младиот и талентиран Џастин Барсија (познат под надимакот „Wild Child“) ја забележа првата победа во класата 450 во Американскиот Суперкрос шампионат.

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to Twitter
Бидете информирани за сите новости директно на вашата е-маил адреса
Реклами