Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to Twitter

„Ако се преселиме во области каде што економијата е подобра од онаа во Европа, ќе имаме подобри финансиски резултати“ - Лин Џервис, Yamaha

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to Twitter
Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to Twitter

Правната битка помеѓу Кевин Шванц и патеката „Circuit of the Americas“ во однос на наводните права за 10 годишниот договор за промовирање на MotoGP, се зголемија за време на неодамнешните тестови на патеката во Остин, откако на поранешниот MotoGP шампион му беше забранет влезот на патеката.

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to Twitter
Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to Twitter
Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to Twitter

Малку е веројатно дека некој македонец ќе има можност да вози на новата патека на Америка во Остин, Тексас, бидејќи само изнајмувањето чини 50,000$, но оние неколку среќни новинари кои ќе имаат можност да го сторат тоа, би требало да внимаваат на она што ќе го каже MotoGP возачот Колин Едвардс.

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to Twitter

Кал Крачлоу со стил го заврши последниот ден од пред сезонското тестирање на патеката Херез во Шпанија.

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to Twitter
Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to Twitter

Андреа Довициозо е решен да го подобри Ducati. Италијанската веб страна omnicorse.it имаше можност да поразговара со Италијанскиот возач кој беше присутен во фабриката на Ducati кога пристигнуваа седумте нови MAN камиони кои ќе го пренесуваат MotoGP тимот низ целиот свет.

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to Twitter
Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to Twitter

Дани Педроса, подготвувајќи се за својата осма MotoGP сезона, ќе се приклучи на мала група на возачи кои ќе имаат шанса да ја тестираат новата патека во Остин за време на приватниот тест кој ќе се одржи оваа недела.

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to Twitter
Бидете информирани за сите новости директно на вашата е-маил адреса
Реклами