Кон крајот на 2009-та година на мотори.ком.мк објавивме интервју со тогаш непознатиот Рок Багорош. Талентиран стантер од Словенија, кој својата Јамаха Аерокс ја возеше како да е БМХ. Една година подоцна, на плоштадот Македонија во Скопје бевме сведоци на неговата магија која ја правеше со скутерот во тандем со Крис Фајфер. 

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to Twitter

Ивана и Ману со својата „Yamaha XT660Z Tenere“ од 13 септември 2013 се на пат околу светот, веќе поминаа низ три континенти, а паузата додека патуваат кон Америка ја користиме за уште едно интервју.

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to Twitter
Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to Twitter

48 годишниот Борче Костов му е познат на секој љубител на мотокросот во Македонија, неуморниот битолчанец над бројот 5 на својот дрес го носи надимакот „Жолт“ иако сите го знаат како Жолтио.

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to Twitter
Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to Twitter
Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to Twitter

motori tom-sykes-4За време на нашиот престој на патеката Мизано во Сан Марино имавме прилика да направиме и неколку ексклузивни интервјуа. Првото кое го објавуваме е она со возачот на Кавасаки тимот, Том Сајкс.

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to Twitter

thumb_Rade62Наш прв соговорник оваа година е Радислав Михајлов. Млад стантер кој ни доаѓа од Зрењанин, соседна Србија, а чии фотографии и видеа веќе добро им се познати на сите оние кои барем малку се воодушевуваат на мајсторијата наречена стант.

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to Twitter
Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to Twitter

thumb_colin-edwardsПаузата помеѓу последниот тест на патеката Лосаил и почетокот на новата МотоГП сезона ја искористивме да направиме ексклузивно интервју со возачот на Yamaha Tech 3, Колин Едвардс.

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to Twitter

thumb_dejan_siljanoskiМагистар Дејан Силјановски е првиот претседател на Мотоциклистичката Федерација на Македонија. Оставката од својата функција ја поднесе пред два дена, а кога минатата недела дознавме за промената која следи уште повеќе посакавме да ја слушнеме неговата приказна.

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to Twitter
Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to Twitter
Бидете информирани за сите новости директно на вашата е-маил адреса
Реклами