empty alt

Пет грешки кои несвесно ги правите кога возите Супермото

Возењето на Супермото е можеби едно од најинтересните работи што можете да ги направите на две...
empty alt

Ако сакаш да бидеш рамноправен, зошто се правиш над...?

Она кога ќе ти пукне филм од сите „моторџии“ што летаат низ град со 250, а од заштитна опрема...
empty alt

Тест возење: Moto Morini X-CAPE

Како што најавив во воведниот текст за Moto Moriniго возевме нивниот X-CAPE, мотор кој заслужува внимание. 

Корисни текстови

empty alt

По македонските патишта се возеле 37814 мотори

Според статистиката на Министерството за внатрешни работи, во Македонија до сега вкупно се...
empty alt

Нема доволно луѓе како нас и не возиме онолку колку што треба

Луѓето како нас се ретки. Можеби тоа прави да се чувствуваме посебно, но не секогаш тоа е добро.
empty alt

Еве едно кратко но јасно видео за тоа како да навлезете во светот на мотоциклите

Често посетувам форуми за мотоцикли и сретнувам многу нови лица кои постојано прашуваат каков...
empty alt

Прифатено барањето за регистрација на мотоцикли на 3, 6, 9 месеци!

МВР официално го прифати нашето барање за регистрација на моторите на период помал од една година!
empty alt

10 работи што треба да ги правиме за оддржување на мотоциклот

Исто како и човечкото тело, и мотоциклите можат да издржат многу и да продолжат да работат. 
empty alt

Во изминатите две години загинале 34, а повредени биле 889 мотоциклисти

Во изминатите 6 години бројот на жртви од сообраќајни незгоди се зголемува, додека пак бројот на...
empty alt

МС или МК?

Редовните посетители на порталов се сведоци на "војната" што се разгоре на форумот со...

Издвојуваме

empty alt

Слободан Ивчески: Моја крајна цел е настап на Супербајк трка со вајлд-карта

Следен во серијалот од интервјуа со македонските мотоциклисти кои се натпреваруваат на меѓународни натпревари е Слободан Ивчески.
empty alt

Интервју: Сашо Николов - Тумац

Во обид да го донесеме мото спортот поблиску до сите заинтересирани љубители на мотоциклизмот кај...
empty alt

Тест: Continental Sport Attack 3

Новите „Sport Attack 3“ се направени за улична употреба, имаат поголема издржливост и подобра...
empty alt

Интервју: Борче Костов „Жолт“

48 годишниот Борче Костов му е познат на секој љубител на мотокросот во Македонија, неуморниот...
empty alt

Прво возење: Honda CBR600RR C-ABS

Во ладниот Донингтон каде дури и славниот Рон Хаслам се мачеше да ги загрее гумите, ние ја возевме Honda CBR600RR...
empty alt

Интервју: Дејан Силјановски

Магистар Дејан Силјановски е првиот претседател на Мотоциклистичката Федерација на Македонија....
empty alt

Интервју: Рок Багорош - Стантер

Рок Багорош е млад словенски стантер кој пред неколку недели го издаде првиот дел од филмот...

Видеа

Back To Top