WSBK

[видео] Супербајк шампионат, трки 1 и 2 на Донингтон Парк

wsbk-doningtonДенешните две трки на Донингтон Парк беа исполнети со возбудувања, погледнете ги највозбудливите моменти од двете трки во видеата кои се во продолжение.

Следете нè на:

 

wsbk-donington

Денешните две трки на Донингтон Парк беа исполнети со возбудувања, погледнете ги највозбудливите моменти од двете трки во видеата кои се во продолжение.

Вест на денот беше првата победа во Супербајк шампионатот за тимот на BMW која им ја донесе Марко Меландри.

Втората трка имаше драматичен финиш во кој Џонатан Реа на Хонда успеа да дојде до победа за својот тим.

Во генералниот пласман Макс Бијаџи е на првата позиција со 128.5 бода, втор е Том Сајкс со 123.5, потоа следуваат Џонатан Реа со 108, Карлос Чека со 105.5 и Марко Меландри со 97.5

Би можело да ве интересира

Како што можете да забележите по огласите за продажба на мотоцикли, возраста се повеќе ги принудува возачите засекогаш да се откажат од своите мотоцикли.

Во Хонда салонот на Макпетрол пристигна новиот Honda CB125R 2018.

Организаторите на релито Дакар само што ги соопштија нивните првични планови за 2019 година. Следната сезона, оваа исклучително тешка трка ќе се оддржи само во една држава: Перу.

MV Agusta по пауза од 40 години повторно ќе биде дел од Гран При трките. Легендарната Италијанска компанија од 2019 година ќе биде дел од Moto2 серијата.

Патеката Ле Ман во Франција беше домаќин на петтата трка до МотоГП шампионатот. Марк Маркез уште еднаш го потврди својот авторитет откако победи со предност од 2.31 секунда пред второпласираниот Петручи.

Дукати го обезбеди потписот на Довициозо, но сѐ уште не е познато кој ќе биде негов тимски колега.

Бидете информирани за сите новости директно на вашата е-маил адреса
Реклами

Ви благодариме

Close

За тоа што споделувате содржини и го поддржувате нашиот веб сајт, Ви благодариме!