Вести од светот

[видео] Новогодишна честитка од Дукати

Лајт шоу, дабстеп и мотори, прилично се што ви е потребно за моторџиска новогодишна честитка. Дукати го има тоа во своето видео „Buone Feste!“ со кое им ги честита празниците на своите фанови.

Следете нè на:

 

merry-christmas-ducatiСрени Божиќни празници од Дукати

Лајт шоу, дабстеп и мотори, прилично се што ви е потребно за моторџиска новогодишна честитка. Дукати го има тоа во своето видео „Buone Feste!“ со кое им ги честита празниците на своите фанови.

Би можело да ве интересира

Шест возачи, шест видеа, скокови кои никогаш не завршуваат

Тешко е да се чува тајна во MotoGP. А една од најлошо чуваните тајни беше онаа дека Сепанг Интернационалната патека или скратено SIC, планира да има свој MotoGP тим.

Знаеме дека за сезоната 2019 BMW Motorrad планира да објави девет модели. Иако сè уште не се знае точно кои ќе бидат тие, сепак за некои можеме да претпоставиме.

Новиот мотоцикл на Honda, CB1000R, кој има цена од 13990 евра за обичната и 14990 евра за „FOP“ верзијата изгледа помалку чудно. Јапонската компанија го нарекува „Neo Sports Café“.

We, The Riders - Ние возачите, сме возачи од целиот свет. Имаме различни професии и изгледаме различно. Но имаме едно нешто кое не обединува:  Радоста додека возиме.

Скот Рединг се извини за забелешките кои ги упати кон Aprilia по завршувањето на Австриската Гран При трка, а во кои зборуваше за недостатокот од развој и прогрес на RS-GP машината.

Бидете информирани за сите новости директно на вашата е-маил адреса
Реклами

Ви благодариме

Close

За тоа што споделувате содржини и го поддржувате нашиот веб сајт, Ви благодариме!