Oldtimer ДЊЕПАР 1961 ЕКСКЛУЗИВНО

ИТНО
Contact 070272603

Опис

Oldtimer воен моторцикл со приколка, во идеална возна состојба, со документи, спремен за регистрација. 4 брзини + рикверц,  рачна кочница. Комплет воена опрема (ашов, торба за алат, торба за багаж, постоље за митралез, сандак за муниција, матарки, шаторско платно, вреќа, цилиндрични кутии, резервно тркало и друго).  Користен како реквизита во "Трето полувреме" и "Ослободувањето на Скопје". Единствен примерок во Македонија. Се продава ИТНО и ЕКСТРЕМНО ПОВОЛНО. 

Детали за огласот

Вид Останато
Марка Останати марки
Модел Дњепар 650/Dnepr 650
Зафатнина (cm3) 650
Коњски сили (KS) /
Година 1961
Километри 100

Location

Скопје, Македонија

Коментари

Мото огласи

Реклами