25
Вто, Јул

„Мора да си опседнат! Мора да работиш напорно секоја зима за да можеш да се бориш за титулата...Секогаш ќе го правам тоа и колку повеќе титули освојам, толку подобро!“ – Марк Маркез

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to Twitter

Кејси Стонер постигна одличен резултат на првиот ден од MotoGP тестот во Малезија. Иако само тестира за Италијанскиот тим, со својот настап покажа дека мотоциклот со кој Хорхе Лоренцо ќе се обиде да го освои шампионатот има потенцијал да биде компетитивен дури и без крилца.

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to Twitter
Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to Twitter

МотоГП тимот на Хонда во Индонезија го претстави новиот RC213V со кој Марк Маркез и Дани Педроса ќе се натпреваруваат оваа сезона.

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to Twitter
Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to Twitter
Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to Twitter

Со приближувањето на новата MotoGP сезона, неколку екипи веќе ги претставија мотоциклите за следната сезона. На видеото кое можете да го видите подолу, возачот на Suzuki, Алекс Ринс, ги открива своте планови за новата сезона.

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to Twitter
Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to Twitter
Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to Twitter
Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to Twitter
Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to Twitter
Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to Twitter
Бидете информирани за сите новости директно на вашата е-маил адреса
Реклами