MotoGP

MotoGP: Продолжува соработката меѓу Довициозо и Ducati

Дукати го обезбеди потписот на Довициозо, но сѐ уште не е познато кој ќе биде негов тимски колега.

Следете нè на:

 

Ducati потврди дека Андреа Довициозо ќе остане дел од нивниот тим и во следните две години. Со ова завршија шпекулациите дека Италијанецот не е задоволен од првичната понуда за продолжување на договорот и ќе остане дел од тимот, чие што седиште е во Болоња, најмалку до крајот на 2020 година.

dovi pobeda

Постоеја гласини дека вицешампионот од минатата сезона е незадоволен од финансиската понуда. Но, откако беше потпишан договорот меѓу двете страни за време на трката во Ле Ман која се оддржа изминатиот викенд, се чини дека разликите меѓу двете страни се надминати.

Во моментов сѐ уште не е познато кој ќе биде неговиот тимски колега. Засега најголеми шанси му се даваат на Џек Милер. Актуелниот возач, Хорхе Лоренцо, има големи шанси да премине во тимот на Suzuki додека пак се чини дека Андреа Ианоне ќе се врати во Pramac сателитскиот тим.

Би можело да ве интересира

„Лошо поврзаните гумени црева би можеле да се стопат, да истече горивото и да предизвика пожар“

Менувањето на вашиот автомобил за некое вакво превозно средство ќе го намали загадувањето, а исто така и метежот во сообраќајот.

Викендов на патеката Аданката во Романија се возеше четвртата рунда од БМУ Европскиот шампионат во брзински мотоциклизам, а младиот Христијан Бузалковски забележа уште еден одличен викенд зад себе.

Тимскиот менаџер Давиде Тардози вели дека тимот отсекогаш знаел дека новиот возач на Honda, Хорхе Лоренцо, во одреден момент ќе почне да победува

„Менувачот и издувот го прават излегувањето од свиок многу подобро. Токму тоа го баравме јас и Лоренцо“ - Данило Петручи

Израелската компанија „Ride Vision“ претстави систем кој му овозможува на вашиот мотоцикл да ве предупреди на можноста од сообраќајна несреќа.

Бидете информирани за сите новости директно на вашата е-маил адреса
Реклами

Ви благодариме

Close

За тоа што споделувате содржини и го поддржувате нашиот веб сајт, Ви благодариме!