Мотоцикли

Suzuki GSX-R1000 Ryuyo - Супербајк со 209 коњски сили кој ќе биде достапен само на малкумина среќници

Пред вас е Suzuki GSX-R1000 – Ryuyo, супербајк кој има 209 коњски сили и тежина од 167 килограми. За жал, од овој модел ќе бидат произведени само 20 примероци кои ќе имаат цена од 29.990 евра.

Следете нè на:

 

Пред вас е Suzuki GSX-R1000 – Ryuyo, супербајк кој има 209 коњски сили и тежина од 167 килограми. За жал, од овој модел ќе бидат произведени само 20 примероци кои ќе имаат цена од 29.990 евра.

2019 Suzuki GSX R1000 Ryuyo 209hp superbike 32

Овој модел претставува врв на технолошкиот развој на Јапонската компанија. Во изработката на овој мотоцикл, компанијата соработуваше со голем број на брендови, како што се Yoshimure, Öhlins, Dunlop, Brembo, K&N, Motual, D&D. Како што можете и да претпоставите, тој е изработен од многу карбонски делови.

Сè уште не ги знаеме сите детали за мотоциклот бидејќи Suzuki GSX-R1000 Ryuyo нема официјално да дебитира се до EICMA мото шоуто кое ќе се оддржи во Ноември. Сепак, тоа не го запре Suzuki да ни открие неколку технички информации за мотоциклот како и да објави голем број на фотографии.

Би можело да ве интересира

Викендов на патеката Мотеги во Јапонија ќе се одржи 16-та трка од МотоГП шампионатот.

На наш колега моторџија му е потребна помош, да се покажеме во вистинско светло во недела!

Викендов на патеката Орман во Скопје се вози третата и последна трка од шампионатот на Македонија во мотокрос.

Фантастична борба за победата ја одбележа првата трка за ГН на Тајланд која му припадна на Марк Маркез.

Слободно можеме да кажеме дека новите модели кои ги прикажа Ducati за време на Intermot беа помалку резервирани.

За време на изложбите во Париз и Intermot, Honda го претстави новиот Super Cub C125 кој се очекува да се најде на пазарот оваа есен.

Бидете информирани за сите новости директно на вашата е-маил адреса
Реклами

Ви благодариме

За тоа што споделувате содржини и го поддржувате нашиот веб сајт.