Мотоцикли

Moto Guzzi го претстави V9 Bobber Sport

Moto Guzzi ја претстави новата спортска верзија на нивниот Moto Guzzi V9 Bobber кој сега ќе има поголеми тркала, единечно седиште и црн издув.

Следете нè на:

 

Сето ова е направено со цел мотоциклот да добие поагресивен изглед. Моделот исто така има и гумен оклоп кај вилушката, преден штитник за кал како и светло кое сега има пониска позиција.

V9 bobber 2

Bobber Sport исто така има и прилагодливи Öhlins амортизери кои сега обезбедуваат подобро возење и безбедност во споредба со стандардниот V9 Bobber.

Моделите Bobber во моментов се многу популарни. Верзијата Triumph Bobber за Британската компанија беше мотоциклот кој најбрзо се продава, а V9 Bobber Sport се чини дека ќе ја подобри положбата на Moto Guzzi во овој сектор.

Во моментов не е познато која ќе биде неговата цена ниту пак кога ќе биде достапен на пазарот, повеќе информации очекувајте по саемот за мотоцикли ЕИЦМА во Милано.

V9 bobber 3

Би можело да ве интересира

Викендов на патеката Мотеги во Јапонија ќе се одржи 16-та трка од МотоГП шампионатот.

На наш колега моторџија му е потребна помош, да се покажеме во вистинско светло во недела!

Викендов на патеката Орман во Скопје се вози третата и последна трка од шампионатот на Македонија во мотокрос.

Фантастична борба за победата ја одбележа првата трка за ГН на Тајланд која му припадна на Марк Маркез.

Слободно можеме да кажеме дека новите модели кои ги прикажа Ducati за време на Intermot беа помалку резервирани.

За време на изложбите во Париз и Intermot, Honda го претстави новиот Super Cub C125 кој се очекува да се најде на пазарот оваа есен.

Бидете информирани за сите новости директно на вашата е-маил адреса
Реклами

Ви благодариме

За тоа што споделувате содржини и го поддржувате нашиот веб сајт.