24
Пон, Јул

МК Конзули: 7-ми мото собир

Oваа година МК Конзули ќе го организира својот седми по ред мото собир на 5 Август (сабота).

Пречекувањето на учесниците ќе биди на плоштадот Магнолија со почеток од 17.00 часот, од каде во 18.30 ќе се вози дефилето околу градот и директно ќе се оди за с.Трново каде ќе се одржи мото собирот.

Како и секоја година обезбедено е место за паркирање и кампување, евтина храна и пијалоци како и добра рок забава со групите Retribution (Битола) и Hot Line (Штип).

Наредниот ден традиционално ќе се послужи бесплатнa чкембе чорба.

DSC 7942

Ви благодариме

Close

За тоа што споделувате содржини и го поддржувате нашиот веб сајт, Ви благодариме!