11
Чет, Фев
7 нови содржини

Ретро изглед и модерна технологија. Тоа е во основа Yamaha XSR900.

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to Twitter

Ви претставивме фотографии од новиот концепт скутер Honda City Adventure, кој беше претставен во ноември на саемот ECIMA во Милано.

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to Twitter

Motul Onirika 2853 концептот е направен врз основа на друг Италијански спортски мотоцикл, MV Agusta Brutale 800.

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to Twitter

Мото клубот Мото Скопје успешно ја организираше хуманитарната акција за собирање средства за помош на Љупчо.

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to Twitter

Пристигна новата опрема со одлични цени од италијанскиот производител A-Pro во салонот на Хонда во Скопје.

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to Twitter

Тоа е за сега драги читатели, 1000 дена за да преминеме 40 земји, долго патување кон хоризонтите се додека да дојде денот да сфатам зашто мојот инстикт ме натера да вложам сè.

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to Twitter
Реклами
Grid List

На свеченост која денеска ја организираше Балканската мото унија беа презентирани календарите за сите дисциплини во ново именуваниот Балкански шампионат.

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to Twitter

Во организација на Сојузот на спортови на Велес, а под покровителство на општина Велес синоќа на бродот „Панини“ на велешкото езеро „Младост“ се одржа 56. доделување на награди и признанија на манифестацијата „Избор на спортист за 2015“.

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to Twitter

Дорна ја објави финалната верзија од календарот на трки за 2016 година.

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to Twitter

Со новиот договор, Eurosport ќе ги пренесува трките од Светскиот Супербајк шампионат во 2017, 2018 и 2019 година.

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to Twitter

Мото огласи

Колку ти троши моторот?

Каков бензин користиш?
95     98 (100)

Ставаш бензин за
ден.

Со нив поминуваш
км.

0

Л./100км

Цена на бензинот:

95 = 57,50ден.
98 = 59,50ден.