25
Вто, Апр
4 нови содржини

Како и што предвидовме, BMW HP4 Race, мотоциклот кој е изработен од многу карбонски делови, дебитираше на шоуто во Шангај. Ова е продукциската верзија на прототипот која BMW Motorrad ни ја најави на минатогодишното EICMA шоу во Милано.

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to Twitter

Според спецификацијата станува збор за мотоцикл кој развива неверојатни 212кс и има тежина од само 171 килограм!

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to Twitter

На денот на шегата BMW изненади многумина со едно лажно соопштение преку кое го претстави xDrive Hybrid R1200GS, кој има електрично придвижувано предно тркало. Секако дека нема таков мотоцикл но се чини дека нешто многу слично на него наскоро може да се најде во производство.

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to Twitter

Макпетрол во својот продажен салон го изложи новиот модел на Honda CBR500R.

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to Twitter

Основана во 1971 година, SWM успешно произведува Trial, Enduro и Motocross мотоцикли со Sachs и Rotax агрегати се до својата ликвидација во 1984. За тоа време, успешно се натпреварува во овие категории и освојува неколку Светски и Европски титули.

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to Twitter

Во продолжение следува листата со цени на нови мотоцикли кои се во продажба во Македонија.

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to Twitter
Реклами

ЦЕНОВНИК НА НОВИ МОДЕЛИ 2017

Grid List

Втората трка која викендов се возеше на патеката во Романија му донесе уште еден подиум на Слободан Ивчески.

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to Twitter

Увозникот на BMW мотоциклите за Македонија ги изложи новите модели на BMW за 2017 година. Во салонот на Динамикс во Скопје можете да ги погледнете моделите кои ќе бидат хит оваа сезона.

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to Twitter

Возачот на Repsol Honda вели дека неговата петта победа по ред на патеката во Остин го врати во борбата за титулата

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to Twitter

Почнувајќи од 2018 година, Аргентина ќе стане домаќин на трка од Светскиот Супербајк Шампионат откако комплетно новата „Villicum“ патека ќе се приклучи на серијата.

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to Twitter

Мото огласи

Се продава Kymco Venox 250Се продава Kymco Venox 250
Се продава2.300 EUR
Se prodava MV Agusta F4RSe prodava MV Agusta F4R
Се продава10.800 EUR

Колку ти троши моторот?

Каков бензин користиш?
95     98 (100)

Ставаш бензин за
ден.

Со нив поминуваш
км.

0

Л./100км

Цена на бензинот:

95 = 55ден.
98 = 57ден.

Ново на форумот

Feed not found!