Последна активност

 • Gogo
  Gogo replied to the thread Патарини за мотор.
  Ако некој за нешто се буни, тогаш треба да се организираат повеќе организации, не само на моторџиите, и да се бунат за тоа што е...
 • BAD_BOY
  Најверојатно гумичката за притисок ти е изедена. Мораш да ја растуриш пумпата и да видиш. Ако не се разбираш или не си работел подобро...
 • BAD_BOY
  BAD_BOY replied to the thread Поздрав до сите.
  Добредојде од тимот на мотори.ком.мк :)
 • BAD_BOY
  BAD_BOY replied to the thread Патарини за мотор.
  Што е со новиве патарини кај куманово и кај велес? Веќе не може да се помине од страна. Како поминувате имал ли некој до сега проблеми?
 • Danilo Stankovik - KROKO
  моторциклите колку го оштетуваат патот, може да каже некој чичко од машински факултет. он ќе израчуна, нагазна површина пута килажа...
 • Gogo
  Gogo replied to the thread Патарини за мотор.
  моторциклите колку го оштетуваат патот, може да каже некој чичко од машински факултет. он ќе израчуна, нагазна површина пута килажа...
 • S
  Фатих 35 Скопје.Корисник на Honda CBr250r.
 • V
  Здраво на сите ова ми е второ прашање во форумов и имам проблем со моторот што го зедов Baotian Rocky 125cc пишва во собраќајна 3200 и...
 • Danilo Stankovik - KROKO
  патарина да не се плаќа. да паркират кај сакат. ... интересни се моторџиите! зошто се некој друг мора да се грижи (плаќа) за меракот?
 • nikola_bb
  Zosto da se plakja kako za kola?kolku trzi motorot i soodvetno na toa kolku go ostetuva patot? Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk
 • Gogo
  Gogo replied to the thread Патарини за мотор.
  патарина да не се плаќа. да паркират кај сакат. ... интересни се моторџиите! зошто се некој друг мора да се грижи (плаќа) за меракот?
 • nikola_bb
  Treba na golemo da se pokrene toa inace nisto Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk
 • riki
  1.Баотиан е Ок мотор Sent from my E5603 using Tapatalk
 • V
  здраво јас сум нов во форумов и сакам да купам скутер но не сум сигурен за кој да се одлуцам имам 2 опции: 1. Baotian 125cc 3100 km...
 • Deni
  Deni replied to the thread Патарини за мотор.
  Еден претоварен шлепер го оштетува патот колку 10000 коли...