Здраво друштво

Дискусија во форумот 'Претставување' започната од Speedfight4, 6 Mar 2017.

 1. Speedfight4

  Speedfight4 Нов член

  Член од:
  6 Mar 2017
  Мислења:
  6
  Допаѓања:
  3
  Трофеи:
  3
  Професија:
  Машински техничар
  Мотор:
  Peugeot Speedfight 4 Total Sport
  Здраво друштво добро ве најдов.
  Сопственик на скутерче спеедфајт 4 50цц LC.
  Го купив минатата година крајот на август,до сега имам поминато без малку 500км.

  [​IMG]
   
 2. Danilo Stankovik - KROKO

  Danilo Stankovik - KROKO Домаќин

  Член од:
  6 Nov 2014
  Мислења:
  1.434
  Допаѓања:
  726
  Трофеи:
  113
  Мотор:
  SACHS mad ass 50
  Клуб:
  ne sum vo nieden
  Малкуууу не го штеди туку вози:)
   
 3. Speedfight4

  Speedfight4 Нов член

  Член од:
  6 Mar 2017
  Мислења:
  6
  Допаѓања:
  3
  Трофеи:
  3
  Професија:
  Машински техничар
  Мотор:
  Peugeot Speedfight 4 Total Sport
  Малку е но како има можности така се развозува,од Кавадарци сум а местото е мало и не се вртат големи километри.
  Инаку да кажам збор два за скутерот.
  Моделот е total sport со водено ладење,дискови напред/назад,држач за мобилен,два usb влезови за полнење на мобилни и слично.
  Блокирани е до 50км/ч,така ке се вози две години додека трае гаранцијата.
   
 4. Danilo Stankovik - KROKO

  Danilo Stankovik - KROKO Домаќин

  Член од:
  6 Nov 2014
  Мислења:
  1.434
  Допаѓања:
  726
  Трофеи:
  113
  Мотор:
  SACHS mad ass 50
  Клуб:
  ne sum vo nieden
  Е тоа не ми се допаѓа баш, со ограничувањето и гаранцијата.
   
 5. Speedfight4

  Speedfight4 Нов член

  Член од:
  6 Mar 2017
  Мислења:
  6
  Допаѓања:
  3
  Трофеи:
  3
  Професија:
  Машински техничар
  Мотор:
  Peugeot Speedfight 4 Total Sport
  Во петок имам работа во Ск па ќе наминам до Еуроимпекс да видам некој сервис да не треба да се распрашам и за блокажата да видам што и како.
   
 6. Speedfight4

  Speedfight4 Нов член

  Член од:
  6 Mar 2017
  Мислења:
  6
  Допаѓања:
  3
  Трофеи:
  3
  Професија:
  Машински техничар
  Мотор:
  Peugeot Speedfight 4 Total Sport
  Бидна и прваата илјадарка
  [​IMG]
   
 7. Speedfight4

  Speedfight4 Нов член

  Член од:
  6 Mar 2017
  Мислења:
  6
  Допаѓања:
  3
  Трофеи:
  3
  Професија:
  Машински техничар
  Мотор:
  Peugeot Speedfight 4 Total Sport
  Да ја надополнам темава
  Моментално скутерот има 2100км,минатата недела ја извадив блокажата на варијаторот.Ги измерив ролните и се 8гр,го зачистив варијаторот.На рамно добив крајна од 65км/ч,а на блага надолнина и преку 75км/ч.
  Е сега и на првиот мал проблем со кој се соочив откако е го имам скутерот.Неколку пати ми се има случено да губи снага и да се гуши на од пола до цела дадена туража,и тоа на мала нагорнина.Ова се случува на 30км/ч па нагоре,на стартот си повлекува супер.
  Во план ми е да ја сменам свеќичката и да видам дали моторот работи на богата смеша.Откако е купен па еве до сега до над 2000км не е штелнат карбураторот,ништо не е чепнато на него.А ќе го проверам и филтерот за воздух,ќе го исперам.

  До поискусните на што асоцира овој проблем?
   
 8. Danilo Stankovik - KROKO

  Danilo Stankovik - KROKO Домаќин

  Член од:
  6 Nov 2014
  Мислења:
  1.434
  Допаѓања:
  726
  Трофеи:
  113
  Мотор:
  SACHS mad ass 50
  Клуб:
  ne sum vo nieden
  Со кој памет возеше со блокажа на варијатор 2100 километри???
   
 9. Speedfight4

  Speedfight4 Нов член

  Член од:
  6 Mar 2017
  Мислења:
  6
  Допаѓања:
  3
  Трофеи:
  3
  Професија:
  Машински техничар
  Мотор:
  Peugeot Speedfight 4 Total Sport
  Со тиа памет што со вадење на блокажата не важела гаранцијата,така ми кажаа во Еуроимпекс.Има 2 години гаранција а јас го имам точно една година.Денес го регистрирав,а и во Кавадарци и нема толку многу улици каде може да се возе повеќе од 45-50км/ч,затоа и не ми сметаше многу блокажата.
   
  На Danilo Stankovik - KROKO му/ѝ се допаѓа ова.
 10. Danilo Stankovik - KROKO

  Danilo Stankovik - KROKO Домаќин

  Член од:
  6 Nov 2014
  Мислења:
  1.434
  Допаѓања:
  726
  Трофеи:
  113
  Мотор:
  SACHS mad ass 50
  Клуб:
  ne sum vo nieden
  Тебе може не ама на моторот ДА, сега ќе ти сменат ли кајш зишто 100% има оштетување, нови ролни зошто и тие 100% имаат оштетување па и варијаторот кој што 100% направил заб до таму до каде кајшот смеел да отвара и се тоа у гаранција. Спидфајт 4 на уздолница 75км\ч бреее страшно. А штелка на карбуратор и средување филтер за воздух тоа чива обврска е ???
  Уште да можеш да не го возиш првите две години ептен ќе ја испочитуваш гаранцијата:mad:
   
  Last edited: 1 Sep 2017

Разгласи за форумот