Викенд вожњи Септември/Октомври

Boban Jovanovski

Нов член
Мотор
BMW R1200GS
#1
Добро вечер на сите,

Да прашам дали ке се организираат некои викенд вожњи периодов додека е уште добро времево?
На форумот не гледам некоја најава па да си прашам. Би било добро да се подружиме ако има интерес

Поздрав
 

zXnitro

Член
Мотор
Suzuki GSR600
#2
Добро вечер на сите,

Да прашам дали ке се организираат некои викенд вожњи периодов додека е уште добро времево?
На форумот не гледам некоја најава па да си прашам. Би било добро да се подружиме ако има интерес

Поздрав
Интерес има. Се бара организатор.

Sent from my SM-A520F using Tapatalk
 

Boban Jovanovski

Нов член
Мотор
BMW R1200GS
#4
Интерес има. Се бара организатор.

Sent from my SM-A520F using Tapatalk
Не е лошо да предложи некој некоја интересна дестинација низ Македонија или пак до Солун на гиро пример, сепак би го отстапил организацискиот дел на некој со поголемо искуство. Незнам каде е добро за со мотор иначе радо би предложил нешто
 

Spmmak

Нов член
#5
Време е за прва тура во 2018. Следната сабота (17.02.2018) некои 5-7ч би биле добри за возење. Дали е некој за кратка тура до Свети Николе или некаде јужно каде што е потопло?
 

Boban Jovanovski

Нов член
Мотор
BMW R1200GS
#6
Време е за прва тура во 2018. Следната сабота (17.02.2018) некои 5-7ч би биле добри за возење. Дали е некој за кратка тура до Свети Николе или некаде јужно каде што е потопло?
Super e predlogot. Za zal nema da sum tuka za da mozam da dojdam no slednata sigurno
 

zXnitro

Член
Мотор
Suzuki GSR600
#7
Браво за иницијативата, барем да ја испочитуваме со одговор. За жал овој пат не можам да потврдам со сигурност дека одам. Ако се договори нешто, има шанси да се појавам, ама не ме броите во планирање. Се надевам ќе се собере група, наредните викенди изгледа нема да бидат како овој.
 

Spmmak

Нов член
#9
Ќе почекаме до 17ти Март.
Еве и една слика од саботата направена на Плетвар.
IMG_3270.JPG
 

Boban Jovanovski

Нов член
Мотор
BMW R1200GS
#10
Многу добра фотка! Одличен ден беше навистина, штета немав можност да го искористам и јас