Suzuki GS500 прв мотор, мислења, совети?

gjgj

Нов член
Мотор
Merida BIG.NINE 20D
Нешто околу управливост, одржување, дали се наоѓаат резервни делови лесно, цена која е разумна да се плати за моторцикл од овој тип и 2004 произведен, сервис кај би можел да го проверат моторот?

Мотор
SACHS mad ass 50
Клуб
ne sum vo nieden
Нешто околу управливост, одржување, дали се наоѓаат резервни делови лесно, цена која е разумна да се плати за моторцикл од овој тип и 2004 произведен, сервис кај би можел да го проверат моторот?
Одличен мотор, издржлив, лесен за одржување и секоја почит кон него ќе ја возврати десетоструко. Sent from my SM-G903F using Tapatalk

Мотор
SACHS mad ass 50
Клуб
ne sum vo nieden
Како роден за прв МОТОР, сериозни 500 кубика(за прв мотор) лесен и за држење и управување(како прв мотор). Е сега цена, стар модел е НО, познавам еден човек кој го чува и пази можеби повеќе одколку што би го пазел и самиот јас. Така да тој вреди и 2000€. Sent from my SM-G903F using Tapatalk

Допаѓања: Zuty

Zuty

Активен член
Мотор
GPZ1100, TDM900
Клуб
JOK
одличен мотор, ако не си со поголеми габарит....до 180цм , ама тоа си е до возачот повеќе. лесен за одржување и работа на него а за возење како точак. Еве ти го Кроко па однеси му го на проверка ако е слободен. :)

Мотор
SACHS mad ass 50
Клуб
ne sum vo nieden
одличен мотор, ако не си со поголеми габарит....до 180цм , ама тоа си е до возачот повеќе. лесен за одржување и работа на него а за возење како точак. Еве ти го Кроко па однеси му го на проверка ако е слободен. :)
Инаку денес бев да купам Силколин и баш продавачот те спомна како човек што му верува на брендот. Викам Македонскиот "Жељко Молнар" не го познавам лично ама ќе ГО запознаам во најскоро време:) Sent from my SM-G903F using Tapatalk

Zuty

Активен член
Мотор
GPZ1100, TDM900
Клуб
JOK
хахаххааааа... ако му текнало може само да ме пцуе во понеделникот земав 15в-50 и литијумска маст ..но требаше уште во средата да соберам масло за предна вилушка 10-ка ...сто пати ми се јави(јас сум крив)... А само си го збунил Аце( крупниот дечко) . Немам обичај да објаснувам кај возам и што правам, и да замарам вработени по дуќани....доволно се заморени од други работи како сите нас во нашата чудесна МК .. А не е на одмет и да се запознаеме.... ти инкогнито се држиш најверојатно ќе имаме прилика и тоа да го направиме. ;)

Мотор
SACHS mad ass 50
Клуб
ne sum vo nieden
Да тој крупниот, инаку тој те спомна самиот и ме праша дали те знам. Вика висок, плав патува низ светов и така. Инаку не сум намерно инкогнито, стално сум под НАПОН:) и затоа така излегува. Sent from my SM-G903F using Tapatalk

Допаѓања: Zuty