Suzuki GS500 прв мотор, мислења, совети?

gjgj

Нов член
Мотор
Merida BIG.NINE 20D
#1
Нешто околу управливост, одржување, дали се наоѓаат резервни делови лесно, цена која е разумна да се плати за моторцикл од овој тип и 2004 произведен, сервис кај би можел да го проверат моторот?
 
Мотор
SACHS mad ass 50
Клуб
ne sum vo nieden
#2
Нешто околу управливост, одржување, дали се наоѓаат резервни делови лесно, цена која е разумна да се плати за моторцикл од овој тип и 2004 произведен, сервис кај би можел да го проверат моторот?
Одличен мотор, издржлив, лесен за одржување и секоја почит кон него ќе ја возврати десетоструко. Sent from my SM-G903F using Tapatalk
 
Мотор
SACHS mad ass 50
Клуб
ne sum vo nieden
#3
Како роден за прв МОТОР, сериозни 500 кубика(за прв мотор) лесен и за држење и управување(како прв мотор). Е сега цена, стар модел е НО, познавам еден човек кој го чува и пази можеби повеќе одколку што би го пазел и самиот јас. Така да тој вреди и 2000€. Sent from my SM-G903F using Tapatalk
 
Допаѓања: Zuty

Zuty

Активен член
Мотор
GPZ1100, TDM900
Клуб
JOK
#4
одличен мотор, ако не си со поголеми габарит....до 180цм , ама тоа си е до возачот повеќе. лесен за одржување и работа на него а за возење како точак. Еве ти го Кроко па однеси му го на проверка ако е слободен. :)
 
Мотор
SACHS mad ass 50
Клуб
ne sum vo nieden
#5
одличен мотор, ако не си со поголеми габарит....до 180цм , ама тоа си е до возачот повеќе. лесен за одржување и работа на него а за возење како точак. Еве ти го Кроко па однеси му го на проверка ако е слободен. :)
Инаку денес бев да купам Силколин и баш продавачот те спомна како човек што му верува на брендот. Викам Македонскиот "Жељко Молнар" не го познавам лично ама ќе ГО запознаам во најскоро време:) Sent from my SM-G903F using Tapatalk
 

Zuty

Активен член
Мотор
GPZ1100, TDM900
Клуб
JOK
#6
хахаххааааа... ако му текнало може само да ме пцуе во понеделникот земав 15в-50 и литијумска маст ..но требаше уште во средата да соберам масло за предна вилушка 10-ка ...сто пати ми се јави(јас сум крив)... А само си го збунил Аце( крупниот дечко) . Немам обичај да објаснувам кај возам и што правам, и да замарам вработени по дуќани....доволно се заморени од други работи како сите нас во нашата чудесна МК .. А не е на одмет и да се запознаеме.... ти инкогнито се држиш најверојатно ќе имаме прилика и тоа да го направиме. ;)
 
Мотор
SACHS mad ass 50
Клуб
ne sum vo nieden
#7
Да тој крупниот, инаку тој те спомна самиот и ме праша дали те знам. Вика висок, плав патува низ светов и така. Инаку не сум намерно инкогнито, стално сум под НАПОН:) и затоа така излегува. Sent from my SM-G903F using Tapatalk
 
Допаѓања: Zuty