слушање музика додека возете

kire

Член
Мотор
suzuki rm250
#1
дали слушате музика додека возете или повеќе сакате да уживате во звукот на модифицираниот издув :)? Конкретно јас сум во процедура да пробам дали ке биде добро со музика порачав блуетоот уред за на кацигата... што мислите поздрав до сите
 

Gogo

Активен член
Мотор
BMW
#2
не функционира....
прво не гледам ништо позитивно, освен ако не се возе по автопат со саати,
второ се губе концентрација и не се пазе на сообраќајот
трето во некои држави е забрането!
еднаш пробано (пред нооогу години) и никогаш повеќе не се појави желба.
џабе инвестицја - мое мислење...
 

Spmmak

Нов член
#3
дали слушате музика додека возете или повеќе сакате да уживате во звукот на модифицираниот издув :)? Конкретно јас сум во процедура да пробам дали ке биде добро со музика порачав блуетоот уред за на кацигата... што мислите поздрав до сите
Ако немаш супер тивка кацига и супер квалитетни звучници, тешко дека ќе чуеш нешто над 80км/ч. Sent from my iPhone using Tapatalk
 

alekkela-onak

Активен член
Мотор
kawasaki
Клуб
sons of the order
#4
како што е во некои држави, така и кај нас би го забранил слушањето музика додека се вози мотор.. кола е друго.. на мотор ако “ти се погоди песната“ што ке направиш? че изгинеш нај веројатно... а и да не ти се погоди, ако се занесеш во музиката, губиш концентрација и не си внимателен,а тоа е сите знаеме што.... рецепт за правење тешка пиздарија... не си играјте... некои туринг мотори имаат вградено радио, претежно голдвинг тоа го има... ама тоа е радио со звучници, сите да уживаат.. не е гласно и реално над 100 на саат не го ни слушаш, така да не е опасно, ама слушалка во кацига за музика, не... преопасно е тоа...