слушање музика додека возете

kire

Член
Мотор
suzuki rm250
дали слушате музика додека возете или повеќе сакате да уживате во звукот на модифицираниот издув :)? Конкретно јас сум во процедура да пробам дали ке биде добро со музика порачав блуетоот уред за на кацигата... што мислите поздрав до сите

Gogo

Активен член
Мотор
BMW
не функционира....
прво не гледам ништо позитивно, освен ако не се возе по автопат со саати,
второ се губе концентрација и не се пазе на сообраќајот
трето во некои држави е забрането!
еднаш пробано (пред нооогу години) и никогаш повеќе не се појави желба.
џабе инвестицја - мое мислење...

Spmmak

Нов член
дали слушате музика додека возете или повеќе сакате да уживате во звукот на модифицираниот издув :)? Конкретно јас сум во процедура да пробам дали ке биде добро со музика порачав блуетоот уред за на кацигата... што мислите поздрав до сите
Ако немаш супер тивка кацига и супер квалитетни звучници, тешко дека ќе чуеш нешто над 80км/ч. Sent from my iPhone using Tapatalk

alekkela-onak

Активен член
Мотор
kawasaki
Клуб
sons of the order
како што е во некои држави, така и кај нас би го забранил слушањето музика додека се вози мотор.. кола е друго.. на мотор ако “ти се погоди песната“ што ке направиш? че изгинеш нај веројатно... а и да не ти се погоди, ако се занесеш во музиката, губиш концентрација и не си внимателен,а тоа е сите знаеме што.... рецепт за правење тешка пиздарија... не си играјте... некои туринг мотори имаат вградено радио, претежно голдвинг тоа го има... ама тоа е радио со звучници, сите да уживаат.. не е гласно и реално над 100 на саат не го ни слушаш, така да не е опасно, ама слушалка во кацига за музика, не... преопасно е тоа...