Слика што ја направивте денес!

Слаткоја

Активен член
Мотор
Aprilia RSV4 RR 2017
За наш шампионат ќе се бодуваат 3 трки, две во еден викенд и една единечна, моторот ми е спремен, комбинезон (едноделен) и чизми ќе позајмам, греачи најдов веќе, генерално имам се што ми треба, останува само гуми да најдам, а тие се најголем проблем. Така да ако излезе некоја комбинација да пушти срце некој за гумчиња супер ќе биде :)
 
Мотор
SACHS mad ass 50
Клуб
ne sum vo nieden
Зошто знаеш ќе ти дадат едно буре уље, амаааа ти нема да ги разбереш убаво зошто било само позајмица која треба да си ја платиш и слични НЕДОРАЗБИРАЊА. Sent from my SM-G903F using Tapatalk
 

kolestepanov

Активен член
Мотор
tomos avtomatik cafe racer
Клуб
sloboden vozac
Баже де објасни малку : Македонски шампионат ?
 

Слаткоја

Активен член
Мотор
Aprilia RSV4 RR 2017
Баже де објасни малку : Македонски шампионат ?
Три од трките што ќе се возат на БМУ Европскиот шампионат ќе се бодуваат за македонски шампионат. Две во јули во Серез, за третата се уште не е дефинирано кога и каде. Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
Мотор
SACHS mad ass 50
Клуб
ne sum vo nieden
Ова новиот што го зема????? Sent from my SM-G903F using Tapatalk
Да да, еве го како излезе, ми фали уште визир и комплетен сум. Утре треба да сменам пренос, другото е скоцкано :) Ако соберам парички ќе возам и во април на источно-европско, ако не во јули здравје за македонски шампионат.
Sent from my SM-G950F using Tapatalk
Еве една мотивациска фотка:)
Sent from my SM-G903F using Tapatalk
 
Допаѓања: Gogo

Gogo

Активен член
Мотор
BMW
не, оваа беше единствена која е оставена “оригинал“, останатите се феноменално реставрирани...
штета што човекот нема на располагање ВИСТИНСКИ простор за презентација па беа паркирани една до друга како сардини
и неможеше да се направат добри фотографии...
во ходникот беа ови 4 а во останатите три простории уште 15 - 20 ама една до друга и помеѓу многу други експонати и плакати.
 
Мотор
SACHS mad ass 50
Клуб
ne sum vo nieden
малку над облаците ;)
Знам дека не е местото тука ама би те замолил за твое гледиште околу MOTOREX маслата, нивниот рејтинг таму да куцнеш некој збор. Sent from my NOKIA-3310 using Patlak
 

Gogo

Активен член
Мотор
BMW
шо да кажам? масло од “премиум“ класа и соодвето скапо.
јас би проценил дека едно 80% од сервисерите во Швајцарија го користат како “стандартно“ масло и ги користат за сите моторцикли.
искуство немам со него (за мене секогаш Castrol биле поим ;))
Ама спрејовите (за чистење и подмачкување на ланец, за гланцање на моторот, за чистење на кацигата...) ги користам и до сега имам само позитивни искуства.
секако дека има и поскапи и поефтини, ама тука е втемелена една навика дека “швајцарското е најдобро“ па човеците се спремни и повеќе да платат ама да биде квалитетно...