Штелување на карбуратор

Дискусија во форумот 'Сервис' започната од Trajkata, 8 Oct 2017.

 1. Trajkata

  Trajkata Нов член

  Член од:
  19 Nov 2014
  Мислења:
  7
  Допаѓања:
  3
  Трофеи:
  3
  Дали некој знае како се штелува карбуратор на априлиа скутер, имам извадено блокажата и планирам да мењам дизната на карбураторот да ставам малце поголема, некој ако се разбира нешто околу штелување да ми помогне? Фала унапред :)
   
  Last edited: 15 Oct 2017

Разгласи за форумот