Проблем со лифан 200цц не прима

Дискусија во форумот 'Сервис' започната од stanojoski, 5 Jun 2017.

 1. Danilo Stankovik - KROKO

  Danilo Stankovik - KROKO Домаќин

  Член од:
  6 Nov 2014
  Мислења:
  1.445
  Допаѓања:
  730
  Трофеи:
  113
  Мотор:
  SACHS mad ass 50
  Клуб:
  ne sum vo nieden
  Е сега како лежат на твојата глава???? .....кој знае.
   
 2. stanojoski

  stanojoski Нов член

  Член од:
  5 Jun 2017
  Мислења:
  21
  Допаѓања:
  6
  Трофеи:
  3
  Мотор:
  lifan
  Епа не лежат како што треба а да ги земам оние како слика 1 сто ми е на по
  Епа незнам не ми лежат како што треба , а да ги земам овие како на сликата и да ми ја обработат деклата за тие вентили можи ли ?
   

  Attached Files:

 3. Danilo Stankovik - KROKO

  Danilo Stankovik - KROKO Домаќин

  Член од:
  6 Nov 2014
  Мислења:
  1.445
  Допаѓања:
  730
  Трофеи:
  113
  Мотор:
  SACHS mad ass 50
  Клуб:
  ne sum vo nieden
  Може.
  И нема не знам, има правило како треба да лежат. Ако од почеток нешто ти било сомнително не си требал да склопуваш.
   
 4. stanojoski

  stanojoski Нов член

  Член од:
  5 Jun 2017
  Мислења:
  21
  Допаѓања:
  6
  Трофеи:
  3
  Мотор:
  lifan
   
 5. Danilo Stankovik - KROKO

  Danilo Stankovik - KROKO Домаќин

  Член од:
  6 Nov 2014
  Мислења:
  1.445
  Допаѓања:
  730
  Трофеи:
  113
  Мотор:
  SACHS mad ass 50
  Клуб:
  ne sum vo nieden
  Не ти требаат нови, и овие ти се нови ко што кажуваш, истиве ќе ги бруснат, ќе израјбуваат или ако треба ќе изработат нови сицови и ЗДРАВО.
   
 6. stanojoski

  stanojoski Нов член

  Член од:
  5 Jun 2017
  Мислења:
  21
  Допаѓања:
  6
  Трофеи:
  3
  Мотор:
  lifan
  епа штом така викаш така kе напавам иначе нови се вентилите
   
  Last edited: 19 Jun 2017
  На Danilo Stankovik - KROKO му/ѝ се допаѓа ова.
 7. stanojoski

  stanojoski Нов член

  Член од:
  5 Jun 2017
  Мислења:
  21
  Допаѓања:
  6
  Трофеи:
  3
  Мотор:
  lifan
  Денес ја зедоф деклата средена напраена на вентили ја монтирав запале моторо угасна после пак така запале кога ке го кренам саукот гасни а и тешко пали треба да се изнамаваш на курбла па да запали некако а струја дава добра јака искра и модра боја
   
 8. Danilo Stankovik - KROKO

  Danilo Stankovik - KROKO Домаќин

  Член од:
  6 Nov 2014
  Мислења:
  1.445
  Допаѓања:
  730
  Трофеи:
  113
  Мотор:
  SACHS mad ass 50
  Клуб:
  ne sum vo nieden
  Прво смени свекица НОВА, не "стара добра" туку нова. Не фрлај пари за NGK или DENSO, обична кинеска од 100 ден.
   
 9. Pane24

  Pane24 Нов член

  Член од:
  20 Jun 2017
  Мислења:
  9
  Допаѓања:
  3
  Трофеи:
  3
  Мотор:
  Ranger 150cc
  Клуб:
  Motors
  Тури и пепел на деклата , барај си друга.
   
 10. Danilo Stankovik - KROKO

  Danilo Stankovik - KROKO Домаќин

  Член од:
  6 Nov 2014
  Мислења:
  1.445
  Допаѓања:
  730
  Трофеи:
  113
  Мотор:
  SACHS mad ass 50
  Клуб:
  ne sum vo nieden
  И што бидна????????
   

Разгласи за форумот