притисок во гумите?

Дискусија во форумот 'Прашања, поплаки, пофалби, желби..' започната од Gogo, 12 Nov 2017.

 1. Gogo

  Gogo Активен член

  Член од:
  22 Jan 2015
  Мислења:
  104
  Допаѓања:
  207
  Трофеи:
  43
  Локација:
  оД Кавадарци!
  Веб сајт:
  Мотор:
  BMW
  Добар ден,
  имам црвен мотор, колку треба да биде притисокот во гумит?
   
  На Danilo Stankovik - KROKO му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Danilo Stankovik - KROKO

  Danilo Stankovik - KROKO Домаќин

  Член од:
  6 Nov 2014
  Мислења:
  1.445
  Допаѓања:
  730
  Трофеи:
  113
  Мотор:
  SACHS mad ass 50
  Клуб:
  ne sum vo nieden
  На жолто, евентуално помаранџесто;)
   
  На Gogo му/ѝ се допаѓа ова.
 3. nikola_bb

  nikola_bb Активен член

  Член од:
  12 Apr 2015
  Мислења:
  218
  Фото и видео:
  1
  Албуми:
  1
  Допаѓања:
  132
  Трофеи:
  43
  Мотор:
  Regal Raptor 350 spt
  Чим е црвен тогаш на тој пиштолот за пумпање во црвеното :p
   
 4. DACIA

  DACIA Нов член

  Член од:
  4 Aug 2017
  Мислења:
  29
  Допаѓања:
  4
  Трофеи:
  3
  Мотор:
  BT49QT-28 2T 2009
  дечки настрана заебанција, колку би требало одприлика ?
  моментално ми се 2,7 бари, р13, 130/60, таман е или малку е
   
 5. Danilo Stankovik - KROKO

  Danilo Stankovik - KROKO Домаќин

  Член од:
  6 Nov 2014
  Мислења:
  1.445
  Допаѓања:
  730
  Трофеи:
  113
  Мотор:
  SACHS mad ass 50
  Клуб:
  ne sum vo nieden
  Зависи од гумите, стилот на возење и др. За ладно време 1,5 до 1,8 предна со 2,0 задна. Летно време 2,0 со 2,2. Тоа одприлика и еден спрема око:)
   
  Last edited: 13 Nov 2017
 6. Gogo

  Gogo Активен член

  Член од:
  22 Jan 2015
  Мислења:
  104
  Допаѓања:
  207
  Трофеи:
  43
  Локација:
  оД Кавадарци!
  Веб сајт:
  Мотор:
  BMW
  (иначе темата, и другите 4, ги отворив само да не гледам реклами за некакво си минерално ѓубриво...
  ќе бидам среќен ако администраторот или модераторите ги избришат сите 5 мои теми и двете од мајсторот шо рекламира ѓубре)
   
 7. Danilo Stankovik - KROKO

  Danilo Stankovik - KROKO Домаќин

  Член од:
  6 Nov 2014
  Мислења:
  1.445
  Допаѓања:
  730
  Трофеи:
  113
  Мотор:
  SACHS mad ass 50
  Клуб:
  ne sum vo nieden
  Да, и не им е прв пат, втор а можеби и трет.
   

Разгласи за форумот