Премногу вибрира моторот

Adam

Нов член
Мотор
SKYGO 125
Здраво
Се работи за SKYGO 125. Моторов кога ќе достигни 5-6000rpm почнува цел да вибрира. Предходно го немаше овај проблем.
Проверив дали има лабај штрафој или да не има испаднато некој, се е во ред. Што можи да биди друго??

Мотор
SACHS mad ass 50
Клуб
ne sum vo nieden
Здраво Се работи за SKYGO 125. Моторов кога ќе достигни 5-6000rpm почнува цел да вибрира. Предходно го немаше овај проблем. Проверив дали има лабај штрафој или да не има испаднато некој, се е во ред. Што можи да биди друго??
Помеѓу порано и сега што се има случено, не е од чиста мира сигурно. Sent from my SM-G903F using Tapatalk

Мотор
SKYGO 125
МОторот вибрира и вместо на поголеми обртаи. Ми спомнаја луѓе дека можно да треба да се штелова вентилите. НО не знам на кој димензи треба да се штелова. ДАли знајш на кој димензи се штелова овие мотори?

Мотор
SACHS mad ass 50
Клуб
ne sum vo nieden
МОторот вибрира и вместо на поголеми обртаи. Ми спомнаја луѓе дека можно да треба да се штелова вентилите. НО не знам на кој димензи треба да се штелова. ДАли знајш на кој димензи се штелова овие мотори?
Нема врска вибрирањето со вентилите, освен ако ВИБРИРАЊЕ за мене значи едно а за тебе друго. Sent from my SM-G903F using Tapatalk

Adam

Нов член
Мотор
SKYGO 125
Моторот и вместо да стој на високи обртаи Вибрира-Треси премногу. Веќе не е ни удобен за возење.

Мотор
SACHS mad ass 50
Клуб
ne sum vo nieden
Единствени две работи кои можат да предизвикуваат вибрации во таа машина се: магнетот од едната страна и центрифугаторот од другата. Sent from my SM-G903F using Tapatalk