Повелете со мене...

kolestepanov

Активен член
Мотор
tomos avtomatik cafe racer
Клуб
sloboden vozac
Другар де нешто од возењето низ МК .

alekkela-onak

Активен член
Мотор
kawasaki
Клуб
sons of the order
ооооодличен видео клип...

морам да приметам, дека на видео клипов, освен што неколку пати кола се виде, на ниедно место жив човек немаше... дури и низ градчињата, како испустени да се... ама во секој случај убав избор на сегменти... одлично...

п.с. KRUZ треба правилно а не KURZ во името на видеото... влези во сетинзите на јутјуб и поправи си го...
позз

Gogo

Активен член
Мотор
BMW
Благодарам,
за “гужвата“ по патиштата, можам да кажам дека беше прекрасно.
Видеото е снимано во Швајцарија, на 15.11.2015, недела. Возењето е почнато сабајле, мислам 7 - 7:30 беше и на планинските превои Фурка и Гримсел бев оклу 9:30 - 10 саатот . Со оглед дека цело предпладне беше тмурно и одвреме-навреме врнеше дожд, немаше многу моторциклисти по патиштата како што знае да биде, а испадна дека се и послените денови што превоите беа отворени пред зимската забрана (во вторникот веќе беа затворени).
За тоа не се секирам од мај - јуни, пак ќе се вози у колони по тиа патаишта (шо не е толку интересно :()

п.с. јас возам BMW, и како шо доликува за BMW насловот на видеото е на ѓермански ;)
KURZ = кратко, кусо
целот филм (околу 2 ссати) тиа чичковците од ЈУТУБЕ не ми дозволија да го објавам, демек некој дел од музиката била ептен заштитена со авторски права :)

Last edited:

alekkela-onak

Активен член
Мотор
kawasaki
Клуб
sons of the order
Благодарам,
за “гужвата“ по патиштата, можам да кажам дека беше прекрасно.
Видеото е снимано во Швајцарија, на 15.11.2015, недела. Возењето е почнато сабајле, мислам 7 - 7:30 беше и на планинските превои Фурка и Сустен бев оклу 9:30 - 10 саатот . Со оглед дека цело предпладне беше тмурно и одвреме-навреме врнеше дожд, немаше многу моторциклисти по патиштата како што знае да биде, а испадна дека се и послените денови што превоите беа отворени пред зимската забрана (во вторникот веќе беа затворени).
За тоа не се секирам од мај - јуни, пак ќе се вози у колони по тиа патаишта (шо не е толку интересно :()

п.с. јас возам BMW, и како шо доликува за BMW насловот на видеото е на ѓермански ;)
KURZ = кратко, кусо
целот филм (околу 2 ссати) тиа чичковците од ЈУТУБЕ не ми дозволија да го објавам, демек некој дел од музиката била ептен заштитена со авторски права :)
а јеби га... незнам дојчландски баш... и многу се нервирам што единствената книга за моторов мој што ја најдов и што воопшто ја има е на тој јазикокршачки јазик... извини за мојот глуп коментар околу насловот...

Gogo

Активен член
Мотор
BMW
еве ако сака некој комплетниот видео материјал
поделен во 4 делови:

дел 1:
дел 2:
дел 3:
дел 4:

Gogo

Активен член
Мотор
BMW
еве да не останам “дужен“;
лани го ставив видеото (кратката верзија) и
ооооодличен видео клип...

морам да приметам, дека на видео клипов, освен што неколку пати кола се виде, на ниедно место жив човек немаше... дури и низ градчињата, како испустени да се... ама во секој случај убав избор на сегменти... одлично...
лани во касна есен искористив да се возам скоро сам по превоите, а еве како е во “нормални услови“ (плус видеото е снимано во савота, во недела има шанси да има и повеќе учесници во сообраќајот :) )

nikola_bb

Активен член
Мотор
Regal Raptor 350 spt
Браво, одлично. Значи земјава е невидено убавина.

Мотор
SACHS mad ass 50
Клуб
ne sum vo nieden
еве да не останам “дужен“;
лани го ставив видеото (кратката верзија) и

лани во касна есен искористив да се возам скоро сам по превоите, а еве како е во “нормални услови“ (плус видеото е снимано во савота, во недела има шанси да има и повеќе учесници во сообраќајот :) )

Ова е култура воспитаност и резултат на владеење на законот, нема играчки у Швицарска.

Gogo

Активен член
Мотор
BMW
Швајцарија е прекрасна! Кога не врне дожд и нема снег ;)
И најубаво е шо моторџиите се гледаат како рамноправни учесници во сообраќајот!

Мотор
SACHS mad ass 50
Клуб
ne sum vo nieden
Можеби единствена маана е што заради климата има релативно кратка мото сезона.

Last edited:

Gogo

Активен член
Мотор
BMW
мало освежување на темата...
една од поубавите делници, Интерлакен - Тун, Кантон Берн, Швајцарија. (Interlaken - Thun, BE)