Почетници или поспори "моторџии"

Дискусија во форумот 'Претставување' започната од andjelo, 20 Mar 2017.

 1. andjelo

  andjelo Нов член

  Член од:
  20 Mar 2017
  Мислења:
  15
  Допаѓања:
  5
  Трофеи:
  3
  Мотор:
  Kawasaki ER6N
  Здраво луѓе , јас сум апла почетник (читај noob) , возам kawasaki ER6N , па да отворам тема или како и да се вика да правиме вожњи во Скопје и околу Скопје Водно и слично .
  Како што пишува во насловот за почетници да учиме заедно :D
   
 2. Слаткоја

  Слаткоја Активен член

  Член од:
  29 Oct 2014
  Мислења:
  110
  Фото и видео:
  23
  Албуми:
  3
  Допаѓања:
  73
  Трофеи:
  28
  Локација:
  Скопје
  Мотор:
  Aprilia RSV4 RR 2017
  Мене треба да ми стигне моторот во сабота, ако го земам во недела може да ве дружам :)

  п.с. добредојде на форумот
   
 3. zlatkoristevski

  zlatkoristevski Член

  Член од:
  18 Sep 2016
  Мислења:
  92
  Допаѓања:
  69
  Трофеи:
  18
  Ја сум исто нов возач али од Гостивар сум. Треба да тргнам сат време пред средба за да ве дружам.

  Ај ако идите накај маврово кажите ќе ве дружам, а можда и за таму да ве дружам зашдане :D


  Sent from my iPhone using Tapatalk
   
  На andjelo му/ѝ се допаѓа ова.
 4. andjelo

  andjelo Нов член

  Член од:
  20 Mar 2017
  Мислења:
  15
  Допаѓања:
  5
  Трофеи:
  3
  Мотор:
  Kawasaki ER6N
  Што мотор ? Фала за добредојдето
   
 5. andjelo

  andjelo Нов член

  Член од:
  20 Mar 2017
  Мислења:
  15
  Допаѓања:
  5
  Трофеи:
  3
  Мотор:
  Kawasaki ER6N
  Pa ke se ide sekako natamu navamu , ali sea za sea mene licno rano mi e :D
   
 6. zlatkoristevski

  zlatkoristevski Член

  Член од:
  18 Sep 2016
  Мислења:
  92
  Допаѓања:
  69
  Трофеи:
  18
  Така мислиш. Ја немам ни 1000км извозено па слободно одам маврово, кичево, тетово...нормално возиш во рамки на ограничување со +-10км/ч и стигаш


  Sent from my iPhone using Tapatalk
   
 7. andjelo

  andjelo Нов член

  Член од:
  20 Mar 2017
  Мислења:
  15
  Допаѓања:
  5
  Трофеи:
  3
  Мотор:
  Kawasaki ER6N
  Абе знам ја тоа , ама друго е проблемот , треба сам да возам така :D Пошо другариве летаат со 600ки со 1000ки а ја пополека не иде ... Затоа и ја отворив темава
   
 8. Trninka

  Trninka Домаќин

  Член од:
  4 Nov 2014
  Мислења:
  470
  Допаѓања:
  356
  Трофеи:
  63
  Професија:
  System Engineer
  Локација:
  Skopje
  Мотор:
  Kymco Agility 4T 80cc NCY kit
  И мене да ми стигне, ќе ве дружам. :) Исто спор возач :)
   
  На fenomenmk му/ѝ се допаѓа ова.
 9. andjelo

  andjelo Нов член

  Член од:
  20 Mar 2017
  Мислења:
  15
  Допаѓања:
  5
  Трофеи:
  3
  Мотор:
  Kawasaki ER6N
  Што ке зимаш ? :D
   
 10. Trninka

  Trninka Домаќин

  Член од:
  4 Nov 2014
  Мислења:
  470
  Допаѓања:
  356
  Трофеи:
  63
  Професија:
  System Engineer
  Локација:
  Skopje
  Мотор:
  Kymco Agility 4T 80cc NCY kit
  Чекам да се разбуди од зимски сон и да дојде :)
   
 11. andjelo

  andjelo Нов член

  Член од:
  20 Mar 2017
  Мислења:
  15
  Допаѓања:
  5
  Трофеи:
  3
  Мотор:
  Kawasaki ER6N
  хахаха , абе што мотор чекаш ? Каков мотор имаш :D
   
 12. Trninka

  Trninka Домаќин

  Член од:
  4 Nov 2014
  Мислења:
  470
  Допаѓања:
  356
  Трофеи:
  63
  Професија:
  System Engineer
  Локација:
  Skopje
  Мотор:
  Kymco Agility 4T 80cc NCY kit
  Abe kawasaki :)

  Sent from my X5pro using Tapatalk
   
 13. Слаткоја

  Слаткоја Активен член

  Член од:
  29 Oct 2014
  Мислења:
  110
  Фото и видео:
  23
  Албуми:
  3
  Допаѓања:
  73
  Трофеи:
  28
  Локација:
  Скопје
  Мотор:
  Aprilia RSV4 RR 2017
  Јас си чекам априлииче :) Здравје во среда треба да стигне, ако е се ок на наредна вожња се гледаме.
   
 14. zXnitro

  zXnitro Член

  Член од:
  5 Nov 2014
  Мислења:
  92
  Допаѓања:
  53
  Трофеи:
  18
  Локација:
  Скопје
  Мотор:
  Suzuki GSR600
  Некако мислам дека не ќе биде баш "априлииче". :)
   
  На Слаткоја му/ѝ се допаѓа ова.
 15. Слаткоја

  Слаткоја Активен член

  Член од:
  29 Oct 2014
  Мислења:
  110
  Фото и видео:
  23
  Албуми:
  3
  Допаѓања:
  73
  Трофеи:
  28
  Локација:
  Скопје
  Мотор:
  Aprilia RSV4 RR 2017
  Абе мало е, како 600-че :D
  Башка ќе мора бавно да се вози додека се разработи.
   
 16. andjelo

  andjelo Нов член

  Член од:
  20 Mar 2017
  Мислења:
  15
  Допаѓања:
  5
  Трофеи:
  3
  Мотор:
  Kawasaki ER6N
  Abe lugje , kazuvajte sto motori koa vekje kazuvate :D Znaci ja ako kazam kawasaki , moze da se 10 razlicni motori :D
  Cisto za ljubopitnost me interesira ne samo markata , nego vo sabota moze da se pravi voznja ako ste za , nakaj 12-1-2-3 kako vi odgovara :D
  P.S. Jas sum sekoj den sloboden i sekoj den vozam , taka da ako ste za pisete :D
   
 17. andjelo

  andjelo Нов член

  Член од:
  20 Mar 2017
  Мислења:
  15
  Допаѓања:
  5
  Трофеи:
  3
  Мотор:
  Kawasaki ER6N
  Абе види вака , некои луѓе што се разбираат повеќе , викаат дека е добро да му ја извадиш душата уште првиот ден ...
  Еве ти еден мото блогер, влогер , како и да се вика ја го пратам 2-3 години , профи е , зема сеа yamaha mt 07 и од прв ден душата и ја вади , и направи посебно видео за тоа , дека е подобро од прв ден јако да ја возиш ...
  Еве ти линк ако те интересира конкретно од тоа видео :D

  Има и други јаки ствари на каналот
   
 18. Слаткоја

  Слаткоја Активен член

  Член од:
  29 Oct 2014
  Мислења:
  110
  Фото и видео:
  23
  Албуми:
  3
  Допаѓања:
  73
  Трофеи:
  28
  Локација:
  Скопје
  Мотор:
  Aprilia RSV4 RR 2017
  Сум бил во Дукати во фабриката, секое ново Панигале на крај од производната лента го ставаа на Дајно и го пукаа со пуна по 2-3 минути. Така да јасно ми е како функционира тоа, ама возењето во нормален режим во првите 1000км помага за долготрајност на моторот. Пуна од прва се дава на мотор што ќе го возиш на стаза или планираш да го возиш 2-3 години и да го продадеш, ќе функционира беспрекорно и ќе иде како лудо и нема да имаш никаков проблем.

  п.с. кога го прашав во фабрика тој зошто на упатството за сите нови мотори пишува да се разработуваат полека, а они душата им ја вадат у фабрика ми рече: - „Ова е нов мотор, има секакви возачи таму надвор, и добри и лоши. Замисли да им викаме на сите да возат со полна гас од првиот ден. Па пола нема да преживеат. Настрана од тоа после легнувањето на деловите со нормално возење агрегатот може без проблем да тера многу илјадници километри“.
   
 19. Слаткоја

  Слаткоја Активен член

  Член од:
  29 Oct 2014
  Мислења:
  110
  Фото и видео:
  23
  Албуми:
  3
  Допаѓања:
  73
  Трофеи:
  28
  Локација:
  Скопје
  Мотор:
  Aprilia RSV4 RR 2017
  Ете го априлиичето :)
  http://www.apriliausa.com/motorcycles/2017-rsv4-rr-abs.html

  Ако стигне моторот може да правиме вожња во сабота.
   
  На andjelo му/ѝ се допаѓа ова.
 20. andjelo

  andjelo Нов член

  Член од:
  20 Mar 2017
  Мислења:
  15
  Допаѓања:
  5
  Трофеи:
  3
  Мотор:
  Kawasaki ER6N
  Абе коа ке видиш секој со своето мислење , највеќе држи вода и ова секакви возачи нов мотор не го знаат , боље пополека :D
  Ајде земи го ти па ке крузаме после хахахаха :D
   
  На Слаткоја му/ѝ се допаѓа ова.

Разгласи за форумот