MotoGP 2016

Слаткоја

Активен член
Мотор
Aprilia RSV4 RR 2017
#1
Три трки поминаа, а уште никој ништо не спомнал!? :)
Мишелин си пукаше во колено со гумите, поголема анти-реклама не може да има од ова, ај што се зае*аа самите него што го е*ат шампионатот :(
 

kolestepanov

Активен член
Мотор
tomos avtomatik cafe racer
Клуб
sloboden vozac
#2
Интересно Сузуки има напредок а и Рединг вози добро . Дукати се развива таман за Лоренцо и можеби Стонер за другата година . Има време ама ако Роси се испружи уште еднаш . А и млади сили надоаѓаат од мото2.