MotoGP 2016

Дискусија во форумот 'Мото спорт' започната од Слаткоја, 12 Apr 2016.

 1. Слаткоја

  Слаткоја Активен член

  Член од:
  29 Oct 2014
  Мислења:
  110
  Фото и видео:
  23
  Албуми:
  3
  Допаѓања:
  73
  Трофеи:
  28
  Локација:
  Скопје
  Мотор:
  Aprilia RSV4 RR 2017
  Три трки поминаа, а уште никој ништо не спомнал!? :)
  Мишелин си пукаше во колено со гумите, поголема анти-реклама не може да има од ова, ај што се зае*аа самите него што го е*ат шампионатот :(
   
 2. kolestepanov

  kolestepanov Активен член

  Член од:
  27 Dec 2014
  Мислења:
  141
  Допаѓања:
  101
  Трофеи:
  43
  Мотор:
  tomos avtomatik cafe racer
  Клуб:
  sloboden vozac
  Интересно Сузуки има напредок а и Рединг вози добро . Дукати се развива таман за Лоренцо и можеби Стонер за другата година . Има време ама ако Роси се испружи уште еднаш . А и млади сили надоаѓаат од мото2.
   

Разгласи за форумот