Лагер на блок за Гилера Нексус 250

Мотор
SACHS mad ass 50
Клуб
ne sum vo nieden
#21
И уште ова, ако купиш нови блокови ќе мора да ставиш и нова радилица, глупо би било да го склопиш со старата која сигурно има значајни оштетувања на лизгачките лежечки површини. Тоа е плус трошок од 22000 ден. за нова радилица. Во другиот случај ќе се среди и искористи твојата стара радилица.

Sent from my NOKIA-3310 using Patlak
 
Мотор
SACHS mad ass 50
Клуб
ne sum vo nieden
#24
Се нафаќам, да знаеш дека нема да биде многу брзо. И бидејки ќе потрае пожелно е кога ќе се извади машината, рамот да го однесеш дома за да не ми зафаќа место. Треба да ја растурам комплет за да можат блоковите да се ставаат на машини. Пред да ги носам се треба да очистам стакло. Кога ќе растурам ќе дојдеш и се ќе ти објаснам што чини а што не, ако нешто треба да се смени циганчење нема ќе мењаме или не го ни склопувам. На "ТВОЈА ОДГОВОРНОСТ" не важи.

Sent from my NOKIA-3310 using Patlak
 
Мотор
PIAGGIO X8
#25
Се нафаќам, да знаеш дека нема да биде многу брзо. И бидејки ќе потрае пожелно е кога ќе се извади машината, рамот да го однесеш дома за да не ми зафаќа место. Треба да ја растурам комплет за да можат блоковите да се ставаат на машини. Пред да ги носам се треба да очистам стакло. Кога ќе растурам ќе дојдеш и се ќе ти објаснам што чини а што не, ако нешто треба да се смени циганчење нема ќе мењаме или не го ни склопувам. На "ТВОЈА ОДГОВОРНОСТ" не важи.

Sent from my NOKIA-3310 using Patlak
Ok spremen sum samo moras da mi kazes otprilika so koja suma treba da bidam spremen???I okolu delovite kako ke pravime toa ti ke go organiziras ili???I daj da se cueme na telefon da se dogovorime kako lugje
 

nikola_bb

Активен член
Мотор
Regal Raptor 350 spt
#27
Ниеден реален и вистински мајстор нема да ти каже цифра додека не растури се и да види што ќе треба да смениш. Кај добрата/гарантирана мајсторија не важи абе ова не е нај нај ама ќе тера. Се менува се што треба да се смени и после тоа мирно спиеш. Има луѓе во Македонијава што може да не речам се да направат, ама дали има кој да плати? Се се прави, џани нема да ти се нафати зошто млати пари од други глупави сервиси, а за ова треба и ум и стрпление и време. Вакви проблеми како твојот треба мајсторија за да се решат, за мене тоа се правите МАЈСТОРИ.
 
Мотор
PIAGGIO X8
#28
Brat da bideme realni jas si go sakam motorot ama ako kako mojot motor moze da se kupi za 1300evra a mene me kosta 1300 koja e logikata neli dali so max 700 bi zavrsil rabota?pak mora da imam nekoja pocetna pretstava vo sto se upustam ne da go otvotime pa da dreme kaj tebe me svakjas neli...inace svesen sum deka ako se otvori treba da se napravi da ne bide samo samarot poskap od magareto
 
Мотор
SACHS mad ass 50
Клуб
ne sum vo nieden
#30
Replikava na Danilo se odnesuvase sega vidov i deka i drug se vklucil vo muabetot
За 1300€ можеш да купиш половен како "велигденско јајце" - баба го возила до пазар и назад и сл. На крај краева отвараме, проценуваме, ако математиката не одговара плаќаш растурање и бараме друга солуција(машина, .......и др)

Sent from my NOKIA-3310 using Patlak