Календар на мото настани за 2017

Дискусија во форумот 'Мото настани' започната од Слаткоја, 15 Feb 2017.

 1. Слаткоја

  Слаткоја Активен член

  Член од:
  29 Oct 2014
  Мислења:
  110
  Фото и видео:
  23
  Албуми:
  3
  Допаѓања:
  73
  Трофеи:
  28
  Локација:
  Скопје
  Мотор:
  Aprilia RSV4 RR 2017
  Март
  04.03 - Gremium MC Macedonia: 3rd Winter Party » Gremium MC Clubhouse, Скопје
  11.03 - Lowlanders MC Macedonia: Winter Party 2017 » ROCK CLUB SHADOWS, Скопје

  Април
  22.04 - Sot MC Macedonia: Thunderstrike PARTY » The Summer Gallery House - Irish Pub, Прилеп

  Мај
  20.05 - МК Носачи на Крстот » Мотел Македонија, Велес

  Јуни
  03.06 - Tzar Tower Riders MCC: 6-th Birthday Party » Royal Park, Струмица
  10.06 - МЦЦ Свети Николе » Сè уште непознато, Свети Николе
  16.06 - Potfat MC: Мото собир » Potfat MC Clubhouse, Скопје
  23-24.06 - Chopper club Macedonia: RUN TO THE SUN 2017 » Clubhouse 3313, Скопје

  Август
  05.08 - МК Конзули: 7-ми мото собир » Сè уште непознато, Битола
  12-13.08 - MK Iron Ghosts - Macedonia crew: Мото журка » Бел Рај, Миравци
  18-19.08 - Potfat MC Strumica: Wild Bikers Party
  19.08 - МК Рисови - Прилеп » Сè уште непознато, Прилеп

  Септември
  08-10.09 - 26-то мото рели Македонија - Независност
  16.09 - 10 години мотори.ком.мк » Сè уште непознато, Скопје
   
  Last edited: 15 Aug 2017
  На dvormak му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Слаткоја

  Слаткоја Активен член

  Член од:
  29 Oct 2014
  Мислења:
  110
  Фото и видео:
  23
  Албуми:
  3
  Допаѓања:
  73
  Трофеи:
  28
  Локација:
  Скопје
  Мотор:
  Aprilia RSV4 RR 2017
  Листата е надополнета, додадени се собирите на Потфат и Свети Николе
   
 3. Слаткоја

  Слаткоја Активен член

  Член од:
  29 Oct 2014
  Мислења:
  110
  Фото и видео:
  23
  Албуми:
  3
  Допаѓања:
  73
  Трофеи:
  28
  Локација:
  Скопје
  Мотор:
  Aprilia RSV4 RR 2017
  Додаден уште еден настан, надополнет е првиот пост.
   
 4. alekkela-onak

  alekkela-onak Активен член

  Член од:
  10 May 2015
  Мислења:
  360
  Допаѓања:
  161
  Трофеи:
  43
  Мотор:
  kawasaki
  Клуб:
  sons of the order
  Носачи на крстот од велес, е на 20-ти мај. Не на 6-ти. Го одложија. Сеуште не се десил. ;)

  И на мотел македонија ќе биде... :)
   
 5. alekkela-onak

  alekkela-onak Активен член

  Член од:
  10 May 2015
  Мислења:
  360
  Допаѓања:
  161
  Трофеи:
  43
  Мотор:
  kawasaki
  Клуб:
  sons of the order
  Рели македонија, се знаат точните 3 дена или сеуште е непознато??


  Слаткоја??
   
 6. Слаткоја

  Слаткоја Активен член

  Член од:
  29 Oct 2014
  Мислења:
  110
  Фото и видео:
  23
  Албуми:
  3
  Допаѓања:
  73
  Трофеи:
  28
  Локација:
  Скопје
  Мотор:
  Aprilia RSV4 RR 2017
  Да да, има основни информации на motori.com.mk/nastani, релито е 8-10 септември, рутата мање више иста (скопје-дојран-охрид или струга), котизација 600 денари. Тоа е се што се знае за сега.
   
 7. alekkela-onak

  alekkela-onak Активен член

  Член од:
  10 May 2015
  Мислења:
  360
  Допаѓања:
  161
  Трофеи:
  43
  Мотор:
  kawasaki
  Клуб:
  sons of the order
  Поскупела котизацијата.. :) за цееееели 100 денри.. Се зезам... Колку е за сопатник котизација?
  Ме мрзи да барам низ порталот... ;)
   
 8. Слаткоја

  Слаткоја Активен член

  Член од:
  29 Oct 2014
  Мислења:
  110
  Фото и видео:
  23
  Албуми:
  3
  Допаѓања:
  73
  Трофеи:
  28
  Локација:
  Скопје
  Мотор:
  Aprilia RSV4 RR 2017
  Нема инфо, само тоа, буквално, штом ќе кажат нешто ќе дополнам.

  Sent from my HUAWEI GRA-L09 using Tapatalk
   

Разгласи за форумот