Избор на скутер

Дискусија во форумот 'Се за скутерите' започната од riki, 24 Feb 2017.

 1. riki

  riki Член

  Член од:
  28 Aug 2015
  Мислења:
  50
  Допаѓања:
  27
  Трофеи:
  18
  Мотор:
  Skygo 125
  Пријател кој живее во странција ми побара мислење за скутер,ама пошо јас сум тапа за брендовите бидејќи цел живот само кинези возам :) така да побарам мислење овде.
  Станува збор за 4т скутери,кој знае нека напише некој збор :)
  1.Honda S-Wing 150i 2008 година 15кс 18.000км поминато-1000 евра
  2.Malaguti Madison 250 2005 година 20кс 26.000км поминато-900 евра
  3.Malaguti Madison S200 2002 година 20кс као 1000км поминато-750 евра
  4.Kymco Xciting 250 2007 година 22кс 26.000км поминато-900 евра
   
 2. Trninka

  Trninka Домаќин

  Член од:
  4 Nov 2014
  Мислења:
  470
  Допаѓања:
  356
  Трофеи:
  63
  Професија:
  System Engineer
  Локација:
  Skopje
  Мотор:
  Kymco Agility 4T 80cc NCY kit
  Kymco се разбира.
   
  На riki му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Danilo Stankovik - KROKO

  Danilo Stankovik - KROKO Домаќин

  Член од:
  6 Nov 2014
  Мислења:
  1.438
  Допаѓања:
  728
  Трофеи:
  113
  Мотор:
  SACHS mad ass 50
  Клуб:
  ne sum vo nieden
  Прво 1 па после 4.
   
  На riki му/ѝ се допаѓа ова.
 4. fenomenmk

  fenomenmk Активен член

  Член од:
  1 Nov 2014
  Мислења:
  140
  Допаѓања:
  64
  Трофеи:
  28
  Локација:
  Skopje
  Веб сајт:
  Јас би си земал хондата :)


  Sent from my iPhone using Tapatalk
   
  На riki му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Boomer

  Boomer Нов член

  Член од:
  4 Nov 2016
  Мислења:
  26
  Допаѓања:
  8
  Трофеи:
  3
  Хонда


  Sent from my iPhone using Tapatalk
   

Разгласи за форумот