Honda nsr 125 98

Дискусија во форумот 'Општо' започната од Poll, 10 Jul 2017.

 1. Poll

  Poll Нов член

  Член од:
  10 Jul 2017
  Мислења:
  3
  Допаѓања:
  0
  Трофеи:
  1
  Дали вреди да ја купам
  споделете мислења,искуства
   
 2. Goce

  Goce Активен член

  Член од:
  20 Sep 2015
  Мислења:
  125
  Допаѓања:
  49
  Трофеи:
  28
  Мотор:
  suzuki v strom 650 dl
  вереди за мене и по 20 години моточето ми има најубав дизајн за тоа време, двотактно 125 че што троши повеке од мотор со голема кубикажа, а сепак 125цц .
   
 3. Pane24

  Pane24 Нов член

  Член од:
  20 Jun 2017
  Мислења:
  9
  Допаѓања:
  3
  Трофеи:
  3
  Мотор:
  Ranger 150cc
  Клуб:
  Motors
  Троше околу 6-7 литра тоа имај го во предвид. Сеуште атрактивно моторче.
   
 4. Poll

  Poll Нов член

  Член од:
  10 Jul 2017
  Мислења:
  3
  Допаѓања:
  0
  Трофеи:
  1
  Реално јас сакам cbr 125 некој 2004-2006 али векје 1 месец неможам да најдам nsr доага како трет план пошо нема што
  едноставно сакам спортско ради изглед не ми е битна брзината али гледам потрошувачката да не е над 6 nsr некако ми влегува во толеранција.п.с имам 1200 евра затоа сум лимитед во избор
   
 5. Danilo Stankovik - KROKO

  Danilo Stankovik - KROKO Домаќин

  Член од:
  6 Nov 2014
  Мислења:
  1.436
  Допаѓања:
  728
  Трофеи:
  113
  Мотор:
  SACHS mad ass 50
  Клуб:
  ne sum vo nieden
  Ако не ти е до брзина НЕ ЈА КУПУВАЈ (ја жалам неа не тебе) само ќе ја угушуваш. Треба да си љубутел на 2Т и добро поткован со знаење за да си го правиш кејфот а и да не ја уништиш.
   
 6. zlatkoristevski

  zlatkoristevski Член

  Член од:
  18 Sep 2016
  Мислења:
  92
  Допаѓања:
  69
  Трофеи:
  18
  Собери уште 800, имаш cbr125 2011-2012 што не троши ни 3 литри.


  Sent from my iPhone using Tapatalk
   
 7. Danilo Stankovik - KROKO

  Danilo Stankovik - KROKO Домаќин

  Член од:
  6 Nov 2014
  Мислења:
  1.436
  Допаѓања:
  728
  Трофеи:
  113
  Мотор:
  SACHS mad ass 50
  Клуб:
  ne sum vo nieden
  Искрено педалинка:)
   
  На vige му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Danilo Stankovik - KROKO

  Danilo Stankovik - KROKO Домаќин

  Член од:
  6 Nov 2014
  Мислења:
  1.436
  Допаѓања:
  728
  Трофеи:
  113
  Мотор:
  SACHS mad ass 50
  Клуб:
  ne sum vo nieden
  Инаку некој горе спомна една од најдобрите 125 ки, сепак за мене најдобра беше КАЏИВА МИТО. Многу брза и страшно стабилна.
   
  vige and kolestepanov like this.
 9. Danilo Stankovik - KROKO

  Danilo Stankovik - KROKO Домаќин

  Член од:
  6 Nov 2014
  Мислења:
  1.436
  Допаѓања:
  728
  Трофеи:
  113
  Мотор:
  SACHS mad ass 50
  Клуб:
  ne sum vo nieden
  Cagiva_Mito_Evo.png
  тоа е таа.
   
  На vige му/ѝ се допаѓа ова.
 10. Poll

  Poll Нов член

  Член од:
  10 Jul 2017
  Мислења:
  3
  Допаѓања:
  0
  Трофеи:
  1
   

Разгласи за форумот