Групен превоз до Солун или Софија по опрема

Дискусија во форумот 'Опрема и делови' започната од zlatkoristevski, 24 Feb 2017.

 1. zlatkoristevski

  zlatkoristevski Член

  Член од:
  18 Sep 2016
  Мислења:
  92
  Допаѓања:
  69
  Трофеи:
  18
  Ајде дечки кој е за да се организираме сеа мартов да појдеме до Солун или Софија по мото салониве кој е за купување опрема.

  4-5 души со една кола и топ дружба.

  Датум мене било кој ми одговара.
   
 2. Trninka

  Trninka Домаќин

  Член од:
  4 Nov 2014
  Мислења:
  470
  Допаѓања:
  356
  Трофеи:
  63
  Професија:
  System Engineer
  Локација:
  Skopje
  Мотор:
  Kymco Agility 4T 80cc NCY kit
  Ти што ќе купуваш?
   
 3. zlatkoristevski

  zlatkoristevski Член

  Член од:
  18 Sep 2016
  Мислења:
  92
  Допаѓања:
  69
  Трофеи:
  18
  Панталони, ракавици и опинци.


  Sent from my iPhone using Tapatalk
   
 4. Trninka

  Trninka Домаќин

  Член од:
  4 Nov 2014
  Мислења:
  470
  Допаѓања:
  356
  Трофеи:
  63
  Професија:
  System Engineer
  Локација:
  Skopje
  Мотор:
  Kymco Agility 4T 80cc NCY kit
  Разгледајте и тука: http://www.edimotocenter.com/ Ова е у Софија, и некогаш стварно има ефтини работи на попуст.
   
  На zlatkoristevski му/ѝ се допаѓа ова.
 5. zlatkoristevski

  zlatkoristevski Член

  Член од:
  18 Sep 2016
  Мислења:
  92
  Допаѓања:
  69
  Трофеи:
  18
  Енибади.........?


  Sent from my iPhone using Tapatalk
   
 6. zXnitro

  zXnitro Член

  Член од:
  5 Nov 2014
  Мислења:
  92
  Допаѓања:
  53
  Трофеи:
  18
  Локација:
  Скопје
  Мотор:
  Suzuki GSR600
  Da sporedis sto ima vo Solun i ceni vo sporedba so Sky Moto kaj nas. Mozda nesto ke si bendisas. Sega pocnaa Nordcap i Forma da nosat. Ne znam kako se so izbor.
   
 7. zlatkoristevski

  zlatkoristevski Член

  Член од:
  18 Sep 2016
  Мислења:
  92
  Допаѓања:
  69
  Трофеи:
  18
  Kaj e toa skymoto? Daj kordinati


  Sent from my iPhone using Tapatalk
   
 8. Trninka

  Trninka Домаќин

  Член од:
  4 Nov 2014
  Мислења:
  470
  Допаѓања:
  356
  Трофеи:
  63
  Професија:
  System Engineer
  Локација:
  Skopje
  Мотор:
  Kymco Agility 4T 80cc NCY kit
  42°00'00.9"N 21°28'21.2"E  Sent from my X5pro using Tapatalk
   
  На zlatkoristevski му/ѝ се допаѓа ова.
 9. fenomenmk

  fenomenmk Активен член

  Член од:
  1 Nov 2014
  Мислења:
  140
  Допаѓања:
  64
  Трофеи:
  28
  Локација:
  Skopje
  Веб сајт:
  Jas bev gledav, konkretno edni konduropatiki :) shto gi imam bendisano gi imase vo sky i za cudo bea poevtini od Solun (od redovnata cena so tax i bez cenkanje :)) se nadevam ako go citaat ova od sky menadjmentot nema da se koregiraat :)
  Edinstven problem nema mnogu izbor seuste nema od site modeli ama ima dovolno. Brojce od moite nemase pa se dogovorime vo april da si se podnovam koga kje donese nova tura ;)


  Sent from my iPhone using Tapatalk
   
 10. zlatkoristevski

  zlatkoristevski Член

  Член од:
  18 Sep 2016
  Мислења:
  92
  Допаѓања:
  69
  Трофеи:
  18
  Друже кажи ми за вакви патики збориш така?
  [​IMG]

  Исто ме интересира дали носат фармерки со кевлар постава кај овие или општо во мк?  Sent from my iPhone using Tapatalk
   
 11. fenomenmk

  fenomenmk Активен член

  Член од:
  1 Nov 2014
  Мислења:
  140
  Допаѓања:
  64
  Трофеи:
  28
  Локација:
  Skopje
  Веб сајт:
  BF51F3BF-AAD3-4954-903F-FB61D88EE376-1734-000001D57E611470_tmp.JPG
  Jas ovie gi gledav gi ima i vo skopje samo nemase moj broj.
  Od pantoloni imase samo eden model :( a toa gledav i za mene (bez patent za povrzuvanje so jakna :()
  Farmerki nemase na drugo mesto neznam eventualno ako ima Dynamix, ne bi znael koj drug moze da ima.
  Vakvi kako na tvojava slika imase vo grcija ili slicni ama toa letoska koga gledav.  Sent from my iPhone using Tapatalk
   
 12. zlatkoristevski

  zlatkoristevski Член

  Член од:
  18 Sep 2016
  Мислења:
  92
  Допаѓања:
  69
  Трофеи:
  18
  Планирам да почекам до средина на април да се снабдат сите во скопје па да правам една тура кој што има.

  Може и да одам со комбинација на текстилни панталони и вакви ко твојте патики или фармерки со овие другиве патики што ги постирав. Вторава комбинација е по кежуал затоа сум повеќе за тоа. Првата е сепак по спортска. Али ке видиме


  Sent from my iPhone using Tapatalk
   
 13. fenomenmk

  fenomenmk Активен член

  Член од:
  1 Nov 2014
  Мислења:
  140
  Допаѓања:
  64
  Трофеи:
  28
  Локација:
  Skopje
  Веб сајт:
  [​IMG] 139 eur -solun.
  I jas sum za kombinacija ko tvojata ama toa e povekje za lokal. Jas se zanesuvam deka kje pocnam da vozam malku povekje :)
  Ako ne godinava dogodina ;)
  [​IMG]
  Vo Sky gi ima samo ovie.


  Mene mi se svigja i nesto vakvo
  [​IMG]  Sent from my iPhone using Tapatalk
   
  Last edited: 5 Mar 2017
 14. zlatkoristevski

  zlatkoristevski Член

  Член од:
  18 Sep 2016
  Мислења:
  92
  Допаѓања:
  69
  Трофеи:
  18
  Фини панталони овие првиве.

  Кажи ми дали имаат кевлар постава (или некоја таква заменска за заштита од лизгање) и што протектори имаат? Дали само на колена или има плус за колкови?

  Кај планираш да возиш? Низ мк или надвор планираш да почнеш? :D
   
 15. fenomenmk

  fenomenmk Активен член

  Член од:
  1 Nov 2014
  Мислења:
  140
  Допаѓања:
  64
  Трофеи:
  28
  Локација:
  Skopje
  Веб сајт:
  MATERIAL
  Cordura. Highly resistant to abrasion.
  PROTECTION
  Removable protectors on knees and hips.
  ERGONOMICS
  Waist adjustment.
  TEMPERATURE ADJUSTMENT
  Removable breathable waterproof membrane.
  Removable termal liner.
  Mesh lining
  OTHER CHARACTERISTICS
  Reflective inserts.

  За возење планот е МК а годинава вадам и зелен картон се надевам дека ќе ме натера и да излезам барем еднаш надвор од граници :)
   
  На zlatkoristevski му/ѝ се допаѓа ова.
 16. Krste

  Krste Нов член

  Член од:
  10 Mar 2017
  Мислења:
  8
  Допаѓања:
  0
  Трофеи:
  1
  +1 за пазарувањето
   
 17. zlatkoristevski

  zlatkoristevski Член

  Член од:
  18 Sep 2016
  Мислења:
  92
  Допаѓања:
  69
  Трофеи:
  18
  Ова значи дека и ти си за идење или само подршка ни даваш :)


  Sent from my iPhone using Tapatalk
   
 18. Krste

  Krste Нов член

  Член од:
  10 Mar 2017
  Мислења:
  8
  Допаѓања:
  0
  Трофеи:
  1
  :) podrska sekako imate, no +1 e za idenjeto

  Jas bev vo plan da odam so avtobus, no ako se soberime so kola ke e mnogu podobro
   

Разгласи за форумот