Glanz 80cc прашање...

Дискусија во форумот 'Се за скутерите' започната од GoceGoce, 24 May 2017.

 1. GoceGoce

  GoceGoce Нов член

  Член од:
  24 May 2017
  Мислења:
  1
  Допаѓања:
  0
  Трофеи:
  1
  Мотор:
  Glanz
  Здраво...Пред некое време ставив клип и цилиндар 80cc на Glanz моторче...Е сега многу луѓе ми кажаа дека можно е да пролупа радилица ако го возам со пуна гас долг период...Прашањето ми е дали има шанса да пролупа радилицата и ако го возам со пола или помалце од пола гас зошто така си иде до кај 50-60...
   
 2. Danilo Stankovik - KROKO

  Danilo Stankovik - KROKO Домаќин

  Член од:
  6 Nov 2014
  Мислења:
  1.446
  Допаѓања:
  731
  Трофеи:
  113
  Мотор:
  SACHS mad ass 50
  Клуб:
  ne sum vo nieden
  Ако си сменил само клип и цилиндар, и ништо друго, дефинитивно можно е да протропаш радилица.
   

Разгласи за форумот