форумџиска вожња во прва третина од 2017

Дискусија во форумот 'Мото настани' започната од alekkela-onak, 22 Mar 2017.

 1. alekkela-onak

  alekkela-onak Активен член

  Член од:
  10 May 2015
  Мислења:
  360
  Допаѓања:
  161
  Трофеи:
  43
  Мотор:
  kawasaki
  Клуб:
  sons of the order
  Сега за сега, не ми мириса накај повторно организирано возење на форумов... Тешко дека ќе се деси...
   
 2. Zlatko kamen

  Zlatko kamen Нов член

  Член од:
  19 Jan 2017
  Мислења:
  11
  Допаѓања:
  4
  Трофеи:
  3
  Мотор:
  Honda Hornet 600, Scooter retro 125
  За шо си таков....
   
 3. fenomenmk

  fenomenmk Активен член

  Член од:
  1 Nov 2014
  Мислења:
  140
  Допаѓања:
  64
  Трофеи:
  28
  Локација:
  Skopje
  Веб сајт:
  Некој да оди денес Св. Николе?


  Sent from my iPhone using Tapatalk
   
 4. nikola_bb

  nikola_bb Активен член

  Член од:
  12 Apr 2015
  Мислења:
  218
  Фото и видео:
  1
  Албуми:
  1
  Допаѓања:
  132
  Трофеи:
  43
  Мотор:
  Regal Raptor 350 spt
  Најверојатно јас ќе одам со жена ми. Тоа би било попладне
   
 5. zlatkoristevski

  zlatkoristevski Член

  Член од:
  18 Sep 2016
  Мислења:
  92
  Допаѓања:
  69
  Трофеи:
  18
  И ја ке бидам таму


  Sent from my iPhone using Tapatalk
   
 6. fenomenmk

  fenomenmk Активен член

  Член од:
  1 Nov 2014
  Мислења:
  140
  Допаѓања:
  64
  Трофеи:
  28
  Локација:
  Skopje
  Веб сајт:
  Се мислам за попладне и ја да тркнам со жената ама враќање ноќно? :(


  Sent from my iPhone using Tapatalk
   
 7. zlatkoristevski

  zlatkoristevski Член

  Член од:
  18 Sep 2016
  Мислења:
  92
  Допаѓања:
  69
  Трофеи:
  18
  Што има везе, облечи рефлектирачки елек и цепај :)


  Sent from my iPhone using Tapatalk
   
 8. fenomenmk

  fenomenmk Активен член

  Член од:
  1 Nov 2014
  Мислења:
  140
  Допаѓања:
  64
  Трофеи:
  28
  Локација:
  Skopje
  Веб сајт:
  Добра ти е идејата само да видам дали ќе најдам таков елек низ кола, треба да има некој низ гепек.


  Sent from my iPhone using Tapatalk
   
 9. zlatkoristevski

  zlatkoristevski Член

  Член од:
  18 Sep 2016
  Мислења:
  92
  Допаѓања:
  69
  Трофеи:
  18
  За ноќна вожња помага многу да бидеш видлив. Ако немаш земи има на секоја бензиска за 100-200ден.


  Sent from my iPhone using Tapatalk
   
  На fenomenmk му/ѝ се допаѓа ова.
 10. nikola_bb

  nikola_bb Активен член

  Член од:
  12 Apr 2015
  Мислења:
  218
  Фото и видео:
  1
  Албуми:
  1
  Допаѓања:
  132
  Трофеи:
  43
  Мотор:
  Regal Raptor 350 spt
  Немаш гајле ок е патот, и во Велес бевме ние навечер се враќавме дури и дожд не фати. Башка со понов мотор си сигурно се многу боље светлата :)
   
  На fenomenmk му/ѝ се допаѓа ова.
 11. Zlatko kamen

  Zlatko kamen Нов член

  Член од:
  19 Jan 2017
  Мислења:
  11
  Допаѓања:
  4
  Трофеи:
  3
  Мотор:
  Honda Hornet 600, Scooter retro 125
  Тоа е во градот или во околината?
   
 12. alekkela-onak

  alekkela-onak Активен член

  Член од:
  10 May 2015
  Мислења:
  360
  Допаѓања:
  161
  Трофеи:
  43
  Мотор:
  kawasaki
  Клуб:
  sons of the order
  Абе на кавасаки клубот имаше линк, од мене поставен за собирање колективно, на окта бензинската, во 17часот, ама никој од тука не прочитал... Јбг .. Отидовме 6 мотори т.е. 9 луѓе бевме (со сопатничките нели)...
   
 13. fenomenmk

  fenomenmk Активен член

  Член од:
  1 Nov 2014
  Мислења:
  140
  Допаѓања:
  64
  Трофеи:
  28
  Локација:
  Skopje
  Веб сајт:
  А каде е кавасаки клубот?
  Јас бев сам со сопатничката, кај 6 тргнав од скопје и си се вратив за среќа пред невремето. На 500 м од дома почна да ми врне. Само што влегов во зграда спљушти :)
  Инаку доживљај цел пат од тамо до дома ми беше осветлен од молњи од сите страни. Језивко за прво ноќно крштевање.


  Sent from my iPhone using Tapatalk
   
  Last edited: 13 Jun 2017
  На Danilo Stankovik - KROKO му/ѝ се допаѓа ова.
 14. zlatkoristevski

  zlatkoristevski Член

  Член од:
  18 Sep 2016
  Мислења:
  92
  Допаѓања:
  69
  Трофеи:
  18
  Мене ме попари, па спиев кај другарче во ск за да не одам мокар до гв. Од опрема само чизмите не ми пропуштаа :)


  Sent from my iPhone using Tapatalk
   
  На Mac, Danilo Stankovik - KROKO и fenomenmk им се допаѓа ова.
 15. Goce

  Goce Активен член

  Член од:
  20 Sep 2015
  Мислења:
  125
  Допаѓања:
  49
  Трофеи:
  28
  Мотор:
  suzuki v strom 650 dl
  Тебе те попари , мене ме искапи :), од свети николе до пп врнеше, кацигата се замаглува подотвори да се одмагли затвори па очилата замаглуваат у.п.м. ,тешко беше дунав надојден ама и да погинеш колку можиш да се спасиш:) хаха
   
 16. Danilo Stankovik - KROKO

  Danilo Stankovik - KROKO Домаќин

  Член од:
  6 Nov 2014
  Мислења:
  1.446
  Допаѓања:
  731
  Трофеи:
  113
  Мотор:
  SACHS mad ass 50
  Клуб:
  ne sum vo nieden
  Изгледа дождот бил најголемо доживување тој ден:(
   
  На alekkela-onak му/ѝ се допаѓа ова.
 17. alekkela-onak

  alekkela-onak Активен член

  Член од:
  10 May 2015
  Мислења:
  360
  Допаѓања:
  161
  Трофеи:
  43
  Мотор:
  kawasaki
  Клуб:
  sons of the order
  Укуцај на фејсбук kawasaki klub macedonia и ќе ти се појави. ;) јас сум основач и еден од админите на тој клуб. ;) тројца сме админи.
   

Разгласи за форумот