Додавање термометар

Дискусија во форумот 'Сервис' започната од Krste, 10 Aug 2017.

 1. Krste

  Krste Нов член

  Член од:
  10 Mar 2017
  Мислења:
  8
  Допаѓања:
  0
  Трофеи:
  1
  Дали некој има искуство со додавање на термометар ?

  Или пак знае каде можам да најдам сервис каде што додаваат екстерни термометри ?

  Ако добро разбирам тоа што треба да се направи е нешто слично како на ова видео
   
 2. Trninka

  Trninka Домаќин

  Член од:
  4 Nov 2014
  Мислења:
  469
  Допаѓања:
  353
  Трофеи:
  63
  Професија:
  System Engineer
  Локација:
  Skopje
  Мотор:
  Kymco Agility 4T 80cc NCY kit
  Да мериш што? Температура на машина или онака надворешна, да видиш колку е топло по надвор?

  Sent from my X5pro using Tapatalk
   
  На Danilo Stankovik - KROKO му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Trninka

  Trninka Домаќин

  Член од:
  4 Nov 2014
  Мислења:
  469
  Допаѓања:
  353
  Трофеи:
  63
  Професија:
  System Engineer
  Локација:
  Skopje
  Мотор:
  Kymco Agility 4T 80cc NCY kit
  Ако мислиш на ова, нарачај си ebay, aliexpress, или како моево од зелен пазар 100-200 денари. Не ти треба со сонда, значи обичен термометар. Залепи го кај ти одговара со двојна 3М трака или друг бренд. Лесно е, не ти треба експерт. Моторџија си ќе се снајдеш :). Моето покажува и влажност и температура, работи одлично. [​IMG]

  Sent from my X5pro using Tapatalk
   
  На fenomenmk му/ѝ се допаѓа ова.

Разгласи за форумот