Активности

Activity stream for all registered members at Мотори.ком.мк форум.

 1. zlatkoristevski replied to the thread форумџиска вожња во прва третина од 2017.

  Бузуки тоа би било ептен голема тура и нема шанси да се заврши со ден без да фати ноќ. Туку за буџет ресторани сигурно има некој низ...

  23 Mar 2017 во 10:14
 2. Buzuki replied to the thread форумџиска вожња во прва третина од 2017.

  Исто мислам ијас.. Можи и преку Маврово да се појди дебар-струга-охрид-кичево (тука можи и да се јади) па потоа секој по својот пат.. Ваљда...

  23 Mar 2017 во 03:20
 3. nikola_bb replied to the thread форумџиска вожња во прва третина од 2017.

  Имам чуено муабет дека тоа куќата на Мијаците соленки биле цените(незнам колку е точно) сепак неможе да знаете како се на секој финансиите....

  23 Mar 2017 во 00:16
 4. vige liked nikola_bb's post in the thread Продавници/трговци на гуми во Солун.

  Праша ли дали може да ти набават? Јас кога земав исто немаше во рок од 3 дена ми набавија.

  22 Mar 2017 во 21:25
 5. vige liked Trninka's post in the thread Продавници/трговци на гуми во Солун.

  Имав некаде запишано и неможам да најдам. Иди на car.gr одбери делови, после моторцикли. Барај што ти треба и ќе приметиш некои се фирми....

  22 Mar 2017 во 21:25
 6. andjelo replied to the thread Почетници или поспори "моторџии".

  хахаха , абе што мотор чекаш ? Каков мотор имаш :D

  22 Mar 2017 во 18:20
 7. Trninka replied to the thread Почетници или поспори "моторџии".

  Чекам да се разбуди од зимски сон и да дојде :)

  22 Mar 2017 во 18:15
 8. andjelo replied to the thread Почетници или поспори "моторџии".

  Што ке зимаш ? :D

  22 Mar 2017 во 16:16
 9. zlatkoristevski replied to the thread форумџиска вожња во прва третина од 2017.

  За ресторант може да одиме "Куќа на мијаците кај бигорски што е. Таман за натаму ќе има и повеќе вожња а не е до толку долга да фати ноќ....

  22 Mar 2017 во 16:11
 10. Buzuki replied to the thread форумџиска вожња во прва третина од 2017.

  Можи маврово +1 . Само да се одлучи кој датум па да видам дали сум слободен :)

  22 Mar 2017 во 15:52
 11. Buzuki replied to the thread Што сервисирав и променив или модифицирав на мојот љубимец.

  Го средив конечно хех. Уште карбураторите.. али од 60 мотори што ги гледав да ги купам, 55 работеа многу полошо од кавасакиво (во лер).....

  22 Mar 2017 во 15:49
 12. meangi replied to the thread Што сервисирав и променив или модифицирав на мојот љубимец.

  od hamachui mi se gade. neodamna eden drugar kupi nov motor(choper) prva rabota sto mu se sluci pocna da gubi strafovi, pa mu se otkaci...

  22 Mar 2017 во 14:31
 13. zlatkoristevski replied to the thread форумџиска вожња во прва третина од 2017.

  Ја сум заинтересиран али пошто сум од гостивар многу би ми одговарала рутата да поминува од ваму за да не цепам сам до скопје. Или...

  22 Mar 2017 во 13:36
 14. Trninka replied to the thread Продавници/трговци на гуми во Солун.

  Имав некаде запишано и неможам да најдам. Иди на car.gr одбери делови, после моторцикли. Барај што ти треба и ќе приметиш некои се фирми....

  22 Mar 2017 во 13:22
 15. fenomenmk liked alekkela-onak's post in the thread форумџиска вожња во прва третина од 2017.

  има ли заинтересирани за вакво нешто да се деси? би се собрале некаде низ скопјево, и би удриле вожња до некаде низ државичево, во...

  22 Mar 2017 во 12:52
Loading...