Recent content by Spmmak

 1. Spmmak

  Референдум за заедничко возење 13.10.2018

  Јас сум ЗА - со тоа што можеби ќе морам околу 16:30 да сум на аеродром - Петровец. Поздрав!
 2. Spmmak

  слушање музика додека возете

  Ако немаш супер тивка кацига и супер квалитетни звучници, тешко дека ќе чуеш нешто над 80км/ч. Sent from my iPhone using Tapatalk
 3. Spmmak

  Викенд вожњи Септември/Октомври

  Ќе почекаме до 17ти Март. Еве и една слика од саботата направена на Плетвар.
 4. Spmmak

  Викенд вожњи Септември/Октомври

  Време е за прва тура во 2018. Следната сабота (17.02.2018) некои 5-7ч би биле добри за возење. Дали е некој за кратка тура до Свети Николе или некаде јужно каде што е потопло?
 5. Spmmak

  Yamaha Tracer 700

  8900 eur, so srekja!
 6. Spmmak

  Патарини за мотор

  Иначе и јас не плаќам патарини, а евентуално ако ме застане полиција излезна стратегија ми е токму висината...
 7. Spmmak

  Патарини за мотор

  Има една работа која ме буни на патарините, а тоа е димензијата на возилото (моторот). Има ограничување на 1.3м во висина само знакот за < или > некако нејасно е поставен. Дали значи дека сите моторцикли кои се на 1.3м во висина само плаќаат патарина или тие што се под 1.3м влегуваат во 1ва...
 8. Spmmak

  Yamaha Tracer 700

  Машината е топ - веројатно само за "хулиган" верзијата, MT-07. За подолго патување каков што сака Tracer 700 да биде, не е најбитен бројот на коњите, за тој тип на мотор битно е да биде мазен и доволно јак (MT-07 не е мазен воопшто). За габаритот се слагам и дури мислам дека треба да се...
 9. Spmmak

  Yamaha Tracer 700

  Зa 8500 евра (моја проценка), има подобри и докажани опции - Versys, V-Storm, NC750X.
 10. Spmmak

  Добредојдовте на новиот форум

  И јас се навикнав на стариот стил. За среќа може да се подеси така: Профил > Прилагодувања > Стил > Flat Awesome Dark.
 11. Spmmak

  Мотори и делови од Италија

  Пробај на: http://www.autoscout24.it/moto-e-scooter
 12. Spmmak

  Предлог измени на законот за сообраќај

  Баш дека не е експлицитно дозволено, значи дека се уредува со останатите членови. Според мое лаичко толкување, тоа се членовите: 32, 34 и 55.
 13. Spmmak

  Предлог измени на законот за сообраќај

  Предлог: да се легализира lane splitting / traffic filtering кое кај нас се применува во пракса, но е нелегално. Во светот легалнизирано е во Велика Британија, Франција, Австралија и некои држави во САД. Повеќе на https://en.wikipedia.org/wiki/Lane_splitting